GRIJEŠI (LI) SAUTGEJT

Selektor Engleske na udaru kritika: Igrač učestvovao u 42 gola sezone, a ovaj mu ne da ni minut na Euru

Palmer: Bez minute na Euru do sada. Platforma X

20.6.2024

Fudbaleri Engleske su remizirali danas s Danskom (1:1) u 2. kolu grupne faze Evropskog prvenstva, a nakon utakmica na meti kritika se našao selektor reprezentacije "Tri lava" Geret Sautgejt (Gareth Southgate).

Engleski navijači se, s razlogom, pitaju zbog čega ponovo nije ubacivao u igru sjajnog Kola Palmera (Cole). Nije mu dao ni minut protiv Srbije, a najbolji igrač Čelzija je i meč protiv Danske odgledao s klupe za rezerve.

Odluka Sautgejta da ne da Palmeru minute zvuči paradoksalno jer je riječ o fudbaleru koji je sudjelovao u čak 42 gola u svim takmičenjima ove sezone.

Palmer je dao 25 golova i još 17 asistirao. Činio se kao idealan fudbaler da promijeni stanje na terenu, kada su se Englezi mučili s kreiranjem napada. Međutim, Sautgejt to nije mislio, pa je Palmer ponovo ostao bez minutaže.

Gledajući samo statistiku, Palmer je fudbaler s najviše asistencija u engleskoj reprezentaciji.