Ukrajina nakon preokreta pobijedila Slovačku i zakomplikovala situaciju u grupi!

Utakmica igrana u Dizeldorfu prikazala je dvije strane obiju reprezentacija

Detalj s utakmice Slovačka - Ukrajina - Avaz
+10

21.6.2024

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobijedila je nakon preokreta selekciju Slovačke rezultatom 2:1 u 2. kolu grupe E.

Utakmica igrana u Dizeldorfu prikazala je dvije strane obiju reprezentacija.

Slovaci su nastavili tamo gdje su stali protiv Belgije, dok su Ukrajinci stidljivo ušli.

Prvo su zaprijetili preko Haraslina u 10. minuti, da bi minut kasnije Šranc (Schranz) pogodio stativu.

Ipak, u 17. minuti Slovaci dolaze do prednosti. Veoma loša reakcija odbrane Ukrajine, a na asistenciju Haraslina pogodio je Šranc iz peterca glavom. Gol pogledajte OVDJE!

Taj pogodak donio je preokret u ovom susretu i reprezentacije su nakon njega zamijenile uloge.

Prijetili su preko Dovbika (Dovbyk), a Timčik je čak pogodio i stativu do kraja prvog dijela. Pokušao je i Zinčenko, ali Dubravka je bio nepremostiva prepreka za njih.

Ipak, preokret im donosi Šaparenko. Sjajni veznjak je svojim potezima uspio napraviti razliku.

Prvo je u 54. minuti pogodio nakon sjajne akcije Sudakova i Zinčenka. Šaparenko je bio na kraju akcije i iz šesnaesterca matirao Dubravku. Gol pogledajte OVDJE!

Prijetili su Ukrajinci i nakon toga, a onda je Šaparenko trenutkom magije u 80. minuti ponovo napravio priliku. Naime, veznjak je sjajnom loptom preskočio odbranu, loptu je sjajno uštopao Jaremčuk (Yaremchuk), a onda je laganim udarcem pogodio kroz noge Dubravke za potpuni preokret. Gol pogledajte OVDJE!

Ukrajina se ovom pobjedom izjednačila po broju bodova sa Slovačkom i Rumunijom. Sve tri reprezentacije imaju po tri boda, dok Belgija, koja sutra igra protiv Rumuna, ima nula bodova.