Uporedo ćemo pratiti dešavanja i s duela koji igraju selekcije Mađarske i Škotske

Švicarska - Njemačka - Avaz
+5

prije 7 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između Švicarske i Njemačke u 3. kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Uporedo ćemo pratiti dešavanja i s duela koji igraju selekcije Škotske i Mađarske.

Švicarska - Njemačka 1:1(Endoj 29' / Fulkrug 90+2')

Škotska - Mađarska 0:0

FT - Kraj utakmice!

90+2' - GOOOOOOOOOL! Fulkrug pogađa!

90' - Četiri minute nadoknade.

88' - Šansa za Švicarsku! Džaka je sjajno šutirao, ali Nojer brani vrhovima prstiju.

78' - Poništen gol Švicarskoj! Mali, ali ipak ofsajd je dosuđen.

76' - Njemačkoj prijeti prvi poraz! Ponovo mijenja Nagelsman, Fulkrug i Sane su u igri umjesto Musijale i Virca.

66' - Bejer je zamijenio Anriha u njemačkom sastavu.

65' - Tri izmjene u švicarskom timu. Vargas, Amduni i Duah mijenjaju Endoja, Embola i Riedera.

61' - Dvostruka izmjena u Njemačkoj. Mitelštadt i Tah ustupaju svoja mjesta Šloterbeku i Raumu.

59' - Nijemci napadaju, sada će pokušati iz kornera ugroziti gol Švicarske.

55' - Bomba Krosa! Natrčao je na povratnu loptu s ruba šesnaesterca, ali otišlo je to daleko pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Dvije minute nadoknade.

41' - Sada je Haverc zaprijetio, ali lošim šutem je upropastio dobru šansu.

31' - Šansa za Švicarsku! Endoje je odmah nakon gola ušao u novu priliku, ali lopta ide tik pored stative.

29' - GOOOOOOOOOOL! Švicarska dolazi do vodstva, Endoj je iskoristio centaršut s lijeve strane i matirao Nojera!

25' - Ndoje je zaradio žuti karton nakon prekršaja nad Ridigerom.

17' - Nema gola! Andrih pogađa za vodstvo Njemačke! Mogao je i Zomer bolje reagovati. Međutim, Orsato je nakon gledanja usporenog snimka dosudio prekršaj u napadu.

10' - Nijemci imaju loptu u svom posjetu, dok Švicarci čekaju pravu priliku da iz kontre napadnu "Pancere".

3' - Dobro je krenulo u Frankfurtu, imali su i Švicarci svoj prvi korner, ali se nije izrodila prilika za gol iz tog ubacivanja.

2' - Haverc je zaprijetio, ali ide to pravo u Zomera!

1' - Nijemci su krenuli u napad. Švicarska odbrana izbacuje u korner.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri Švicarske i Njemačke izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

Švicarska i Njemačka igraju u Frankfurtu, a pravdu na tom meču dijelit će Danijele Orsato.

Stigli su nam i početni sastavi za tu utakmicu.

Švicarska: Zomer, Šer, Akandži, Rodrigez, Vidmer, Frojler, Džaka, Abišer, Endoje, Rieder i Embolo.

Njemačka: Nojer, Kimih, Ridiger, Tah, Mitelštadt, Kros, Andrih, Gundoan, Musijala, Virc i Haverc.

Objavljeni su i početni sastavi za duel između Škotske i Mađarske.

Škotska: Gan, Robertson, Mekena, Henli, Hendri, Ralston, Mektominej, Mekgregor, Gilmur, Mekgin i Adams.

Mađarska: Gulaši, Dardai, Orban, Botka, Kerkez, Šafer, Stiles, Bola, Soboslaj, Salai i Varga.