KAPITEN HRVATSKE

Modrić na rubu suza nakon meča s Italijom: Fudbal je nekada jako okrutan

Modrić: Utučen nakon utakmice. Screenshot / BHRT

prije 6 dana

Fudbalska reprezentacija Hrvatske na šokantan način je ostala bez pobjede protiv Italije u ključnom meču za prolaz dalje na Evropskom prvenstvu (1:1).

"Vatreni" su vodili golom Luke Modrića sve do 98. minute, a onda je rezervista Matija Zakanji (Mattia Zaccagni) spasio aktuelnog prvaka Evrope.

Utučen nakon poraza bio je kapiten Hrvatske Luka Modrić, koji je tokom davanja izjave bio na rubu suza.

- Fudbal je nekad okrutan i to se i danas pokazalo. Nismo zaslužili ovaj gol. Ne znam gdje je sudija našao osam minuta. Žao nam je što nije bila ta pobjeda da odemo u drugi krug, ali šta je tu je.

Teško je. Teoretski možemo proći, ali nam se nikad ništa nije poklopilo, ali nama se nikad ništa nije poklopilo - rekao je Modrić.

Upitan da li je ovo oproštaj od reprezentacije Hrvatske, ukoliko se "Vatrenima" ne poklope rezultati i ako na kraju ispadnu.

- Vidjet ćemo, nije sada vrijeme za to - odgovorio je Modrić.