KVALIFIKACIJE ZA EP

"Zmajice" izgubile u Belfastu: Poraz ih ne boli mnogo, idu u plej-of za Euro

S utakmice u Belfastu. Platforma X

16.7.2024

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je na gostovanju kod Sjeverne Irske na kraju uspješnih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo (2:0).

Sjeverna Irska je povela u 47. minuti preko Heri Halidej (Halliday) u 47. minuti. Bila je to dobra akcija domaćih koje su izbile pred našu golmanicu Alminu Hodžić i matirale je bez problema.

Trijumf domaćih potvrdila je Lauren Vejd (Wade) u 67. minuti susreta nakon kontre.

BiH je kvalifikacije okončala na 3. mjestu sa sedam bodova, iza Portugala (16) i Sjeverne Irske (10). "Zmajice" su ranije osigurale plasman u plej-of za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Žrijeb, koji se održava za tri dana, će odlučiti protiv koje selekcije će Bosna i Hercegovina razigravati za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Podsjetimo, Euro se igra od 2. do 27. jula naredne godine, a domaćin je Švicarska.