Nestvarna partija i het-trik Džeke za pobjedu u Švicarskoj

Edin Džeko - Avaz
+1
S. S.

23.7.2024

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su danas u gostima Lugano rezultatom 3:4 u okviru prve utakmice drugog pretkola Lige prvaka.

Igrač meča je bio kapiten Fenerbahčea i reprezentacije BiH Edin Džeko, koji je postigao het-trik.

Lugano je poveo na samom početku meča preko El Vafija, a kada su svi mislili da će se na poluvrijeme otići s rezultatom 1:0, Tadić je izborio penal. Džeko ga je šutirao i bio siguran.

Na početku drugog poluvremena Tadić i Džeko su ponovo bili u ulogama. Tadić se nalazio na ivici šesnaesterca i proslijedio loptu do Džeke koji je šutirao u lijevi gornji ugao golmana Saipija.

U 64. minuti Lugano dolazi do poravnanja preko Bislimija, ali Džeko je imao noć iz snova. Samo tri minute kasnije postiže i svoj treći pogodak i donosi vodstvo feneru.

Deset minuta kasnije pogađa i Kadiolu na asistenciju Freda. Maestralni Džeko je napustio igru u 80. minuti, a umjesto njega je ušao Čenk Tosun.

U 94. minuti za konačnih 3:4 pogađa Valencuela.