PRVO IZNENAĐENJE

Počeo fudbalski turnir na Olimpijadi: Argentina se spašavala protiv Maroka, Španija se mučila protiv Uzbekistana

Proslava Otamendija. AP Photo/Silvia Izquierdo

S. S.

24.7.2024

Dva dana prije zvaničnog otvorenja Olimpijskih igara u Parizu počeo je fudbalski turnir i donio je veliko iznenađenje.

Maroko je u Sent Etijenu remizirao protiv Argentine rezultatom 2:2. Argentina je bod izvukla u čak 16. minuti sudijske nadoknade.

Argentina, koja ima zlato s Olimpijada 2004. i 2008. godine, na posljednja dva takmičenja nije prošla grupu, a ni sada nisu dobro počeli.

Dočekani uz zvižduke

Oni su u Francuskoj dočekani uz zvižduke zbog snimka slavlja s Copa Americe, gdje su pjevali pogrdne pjesme prema fudbalerima Francuske afričkog porijekla.

Maroko je pred kraj prvog poluvremena došao do vodstva preko Bilala El Kanusa, da bi u 51. minuti Rahimi iz penala povećao na 2:0.

U 68. minuti nadu Argentini daje Đulijano Simeone, napadač Atletiko Madrida.

Kada su svi očekivali kraj meča, u 16. minuti nadoknade pogađa Kristijan Medina.

Argentinci su u nastavku susreta jurili po izjednačenje i uspjeli su zabiti za 1:1 u 16. minuti sudijske nadoknade, a strijelac je bio veznjak Boca Juniorsa Cristian Medina.

Inače, Argentinu na Olimpijadi predvode Alvarez i Otamendi.

Promašen penal

U grupi C Španija je savladala Uzbekistan rezultatom 2:1. Pubil je doveo Španiju u vodstvo, dok Uzbekistan izjednačava preko Šomurodova. Pobjedu Španiji donio je Serhio Gomez, koji je promašio i penal u ovoj utakmici.

Na olimpijskom turniru igraju fudbaleri do 23 godine, s time da svaka ekipa može imati i tri starija igrača.