OLIMPIJSKE IGRE

Fudbaleri Egipta srušili Špance za prvo mjesto u grupi: Prvi gol na utakmici bio je pravo remek-djelo

Slavlje fudbalera Egipta. FIFA

30.7.2024

Fudbalska reprezentacija Egipta pobijedila je danas Španiju rezultatom 2:1 u meču trećeg kola grupe C na Olimpijskim igrama.

Junak Egipćana bio je Ibrahim Adel koji je bio strijelac oba gola za svoju reprezentaciju, a prvi je bio pravo remek-djelo. Igrao se 40. minut kada je Abel sjajnim pogotkom doveo svoj tim u vodstvo.

U 62. je udvostručio prednost Egipta, a utješni pogodak za Špance dao je Samu Omorodion u 90. minuti.

Egipat je grupnu fazu završio na prvom mjestu grupe C s sedam bodova, dok je Španija dalje prošla kao drugoplasirana s bodom manje.

Golove za reprezentaciju Egipta postigao je Ibrahim Adel u 40. i 62. minutu.

Strijelac jedinog gola za Španiju bio je Samu Omorodion u 90. minutu.

Ranije su u okviru ove grupe fudbaleri Uzbekistana i Dominikanske Republike odigrali neriješeno 1:1.