PRED DOMAĆOM PUBLIKOM

Sarajevo pobjedom otvorilo sezonu u Premijer ligi BiH: Bordo tim nakon preokreta srušio Slobodu

Vidjeli smo čak tri penala, a dva su dosuđena uz pomoć VAR-a

Amar Beganović - Avaz
S utakmice na Koševu - Avaz
FK Sloboda - Avaz
+3

4.8.2024

Fudbaleri Sarajeva trijumfovali su protiv Slobode nakon preokreta u 1. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1.

Nije dobro počelo po bordo tim jer je u 21. minuti Sloboda povela preko Saida Husejinovića koji je pogodio s bijele tačke. Dugo se čekala odluka sudije Antonija Bandića, koji je nakon višeminutnog gledanja VAR-a dosudio penal koji je u gol pretvorio iskusni Husejinović.

Sarajevo je do poravnanja došlo u devetoj minuti nadoknade prvog dijela nakon sličnog scenarija. Bandić je pokazao „na kreč“ poslije gledanja VAR-a, a siguran je bio Giorgi Gulijašvili (Guliashvili).

Bordo tim je od prve minute drugog poluvremena silovito krenuo po drugi gol, a nagrada je stigla u 59. minuti kada je pogodio Aleksandar Đorđević. Natrčao je na jednu odbijenu loptu i s nekih 14-ak metara matirao Azira Muminovića.

Jedanaest minuta kasnije Bandić je dosudio treći jedanaesterac na ovoj utakmici koji je iskoristio Hamza Čataković.

Rezultat i strijelci:

Sarajevo - Sloboda 3:1 (Gulijašvili penal 45+9', Đorđević 58', Čataković penal 69' / Husejinović penal 21').

Ranije su odigrane još tri utakmice 1. kola, dok su susreti Borac – Velež i Zrinjski – Sloga odgođeni.