TEKSTUALNI PRIJENOS

Zrinjski izgubio kod Boteva: "Plemići" imaju čemu da se nadaju u Mostaru

Ćuže je u 78. minuti donio izjednačenje, a već u narednom napadu Botev je došao do pobjedničkog gola

S večerašnje utakmice. HŠK Zrinjski

8.8.2024

Fudbaleri Zrinjskog izgubili su na gostovanju kod bugarskog Boteva u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige rezultatom 2:1.

Botev je dobro otvorio utakmicu i već u 10. minuti zaprijetio preko Samuela Akerea, ali je njegov šut odbranio Marko Marić. Potom su "Plemići“ zaprijetili preko Marija Ćužea u 16. minuti, koji je bio oči u oči s golmanom Boteva, ali ga nije uspio savladati.

Šansu je imao i Ivan Posavec u 24., a kazna za promašaje stigla je u 35. minuti kada je pogodio Akere. Bugarski tim je na odmor otišao s golom prednosti (1:0), a na startu drugog dijela propustio veliku šansu, kada je Marić sjajno intervenisao.

Zrinjski u 78. minuti dolazi do poravnanja nakon što je sjajno pogodio Mario Ćuže. Međutim, dok se radost "Plemića“ nije stišala, Crnogorac Aleksa Maraš je pogodio za novo vodstvo i, ispostavit će se, pobjedu Boteva.

Tim iz Mostara je pokazao da može da se nada boljem rezultatu u revanšu koji je na rasporedu za sedam dana kada će pasti odluka o prolasku u plej-of Konferencijske lige.

Rezultat i strijelci:

Botev - Zrinjski 2:1 (Akere 35', Maraš 79' / Ćuže 78')

S večerašnje utakmice. Botev Plovdiv

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

90' - Pet minuta nadoknade.

90' - Sami finiš susreta u Bugarskoj.

79' - GOL! Šteta, Botev je odmah vratio vodstvo, a strijelac je Maras.

78' - GOOOOOOOOOOOOOL! Mario Ćuže pogađa, Zrinjski dolazi do poravnanja!

71' - Mogao je Zrinjski do gola! Ćuže je želio centrirati, ali lopta mu je prešla preko noge i na kraju pogodila u prečku.

65' - Period mirnije igre. Zrinjski bez prave prilike u nastavku utakmice.

57' - Sada dobra akcija Zrinjskog. Malekinušić je probio po desnoj strani, a onda povratnom loptom tražio nekog od saigrača. Međutim, odbrana Boteva je to očistila.

48' - Šansa za Botev! Sekulić je imao zicer, bio je oči u oči s Marićem, ali je golman "Plemića" spasio svoj tim.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

40' - Sami je finiš prvog poluvremena.

35' - GOL! Bugarski tim je kaznio promašaje Zrinjskog i poveo preko Akerea.

24' - Nova šansa za "Plemiće"! Mulahusejnović je spustio loptu Posavecu, došao je ispred golmana Boteva, međutim okliznuo se u ključnom trenutku i propala je ta prilika.

16' - Sada velika prilika za Zrinjski! Ćuže je sve dobro uradio, izbio pred golmana Boteva, ali mu je ovaj odbranio zicer.

Uoči večerašnje utakmice. HŠK Zrinjski

10' - Šansa za Botev! Akara je šutirao iz dobre pozicije s nekih 17 metara, ali odlično je intervenisao Marić.

3' - Botev je bio u prilici na otvaranju utakmice, ali Eto'o nije najbolje zahvatio loptu.

1' - Počela je utakmica!

Zrinjski je do meča s Botevom došao nakon što je u dvomeču bio bolji od slovenskog Brava (3:2).

Stigli su početni sastavi za koje su se odlučili treneri Dušan Kerkez i Mario Ivanković.

Botev: Bernat, Balogianis, Konte, Tam, N. Minkov, Eto'o, Perera, Akere, Popov, Nvačukvu i Sekulić.

Zrinjski: Marić, Memija, Šunjić, Barišić, Ćorluka, Ivančić, Posavec, Mlinar, Ćuže, Malekinušić i Mulahusejnović.

Ivanković je na klupi ostavio sljedeće fudbalere: Sefo, Karačić, Kiš, Mamić, Ramić, Savić, Jakovljević, Topić, Abdurahimi, Kozina, Tičinović, Rušević.

Glavni sudija utakmice bit će Portugalac Fabio Verisimo (Verissimo), kojem će pomagati Pedro Ribeiro i Hugo Andre Pires Ribeiro.