PARIZ

Američke fudbalerke pobijedile Brazil i peti put osvojile olimpijsko zlato

Slavlje američkih fudbalerki. AP

10.8.2024

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je olimpijski turnir pobjedom nad selekcijom Brazila u finalu rezultatom 1:0.

Za Amerikanke ovo je bila peto zlato na olimpijskim turnirima, a prvo još od 2012. godine kada su se posljednji put popele na krov. Interesantno u dva finala su uspjele biti bolje od Brazilki.

Ključni trenutak na ovom susretu desio se u 57. minuti, kada je nakon loše reakcije brazilskih fudbalerki i ukradene lopte Korbin Albert pronašla Malori Svanson (Mallory Swanson) koja je izašla sama u situaciju jedan na jedan sa golmanicom Lorenom i riješila situaciju golom, koji je, ispostavit će se, donio zlato SAD-u.

Gol pogledajte OVDJE!

Nakon toga obje selekcije su imale svoje šanse, a Brazilke su u nekoliko navrata bile blizu golu, ali nisu uspjele doći do poravnanja, iako je utakmica na kraju bila produžena i 10 minuta.