Sloboda loše započela sezonu, Posušje slavilo u Tuzli

Posušaci došli do druge pobjede, dok je Sloboda sezonu započela s dva poraza

Posušje: Dvije pobjede na startu prvenstva. HŠK Posušje

10.8.2024

Fudbaleri Posušja slavili su na gostovanju u Tuzli protiv Slobode rezultatom 0:2 u okviru 2. kola Wwin lige BiH.

Utakmica na Tušnju je bila tvrda, a Sloboda je u prvom dijelu imala više loptu u svom posjedu, iako je prvi zaprijetio Boban u 12. minuti s ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.

Dervišagić je zaprijetio za Tuzlake u 36. minuti, ali je tom prilikom faulirao protivničkog golmana.

Samo minut kasnije, došla je kazna za Slobodu. Odbrana Slobode je loše reagirala i zaboravila na Jenjića, te je doveo svoj tim u prednost ofanzivac Posušja.

Već nakon dvije minute drugog dijela, novi šok za Slobodu. Rozić je primio sjajan pas, zaobišao golmana i pogodio stativu, ali je nakon odbijene lopte uspio postići gol.

Cvijanović je zaprijetio u 54. minuti za Slobodu, ali je lopta pogodila prečku i odbila se na gol-liniju, te nije prešla cijelim obimom.

Do kraja su oba tima prijetila, ali su na kraju Posušaci došli do druge pobjede, dok je Sloboda sezonu započela s dva poraza.