Derbi opravdao sva očekivanja: Željezničar nakon preokreta srušio Velež

U nadoknadi je Vedad Muftić sjajnom intervencijom spasio pobjedu Željezničara

Stadion Rođeni ispunjen do posljednjeg mjesta - Avaz
Stadion Rođeni u Mostaru - Avaz
+2
E. T.

10.8.2024

Fudbaleri Željezničara slavili su nakon preokreta protiv Veleža  rezultatom 1:2 u  derbiju 2. kola WWin lige BiH.

Nakon poprilične uspavanke u uvodu utakmice, završnica prvog poluvremena ponudila je mnogo uzbuđenja i dvije dobre šanse za Željezničar. Prvo je Aleksandar Boljević u 40. pogodio prečku, a samo dvije minute kasnije Amer Hiroš nije iskoristio šansu u kojoj je bio „oči u oči“ s golmanom Veleža Osmanom Hadžikićem.

Kazna za promašaje stigla je u 53. minuti. Ante Oreč je centrirao s desne strane, a Mlinarić iskoristio loše postavljanje Nemanje Cavnića i pogodio za vodstvo Veleža. Željezničar je nastavio s napadima, a do izjednačenja stiže u 73. preko Edvina Odinake (Edwin) kojeg je Denis Ćorić poslao u igru samo pet minuta ranije.

Bio je ovo debi za Odinaku koji je u ovom prijelaznom roku stigao iz Stupčanice. U 85. Željezničar dolazi do preokreta. Al Džaber je ukrao loptu, a Boljević nakon sjajnog driblinga izbio pred golmana Hadžikića i savladao ga. U nadoknadi je Vedad Muftić sjajnom intervencijom spasio pobjedu Željezničara.

Pun stadion Rođeni. Facebook

90+3' - Muftić u sudijskoj nadoknadi spašava Željezničar. S linije je skinuo loptu.

90' - Još četiri minute.

90' - Finiš utakmice u Mostaru, samo sudija Halkić zna koliko će se još igrati.

88' - Sada nogometaši Želje čuvaju vrijeme.

85' - Sjajan prodor Aleksandra Boljevića i Željezničar vodi 2:1, 5 minuta do kraja.

83' - Kakva prilika za Velež. Tonči Mujan je promašio skoro pa prazan gol.

80' - Izmjena i u Želji, izašao je Samir Radovac.

78' - Trostruka izmjena u Veležu.

77' - Plavi su konsolidovali redove i sada mnogo bolje stoje na terenu. Gol Odinake im je dao dodatna krila.

73' - Gol za Želju, pogađa Nigerijac Edvin Odinaka koji je ušao s klupe!

72' - Protesti domaćih, sudija Halkić nije svirao prekršaj.

70' - Izmjena u Veležu. Hrkač je izašao zbog povrede a u igru je ušao Savić.

66' - Željezničar nema odgovor na vodstvo Veleža.

61' - Izmjena u Želji, Hiroš je izašao a u igru je ušao Sulejman Krpić i zadužio kapitensku traku.

59' - Fer potez Željezničara. Vratili su loptu golmanu Veleža, i zaslužili aplauze sa tribina stadiona Rođeni.

57' - Varnice na terenu. Nogometaši Željezničara nisu stali sa igrom, iako je Hrkač stao, ali na kraju ništa od gola.

53' - Mlinarić je pogodio za Velež!

49' - Igra se na polovini Veleža.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Sami kraj prvog poluvremena.

42' - Hiroš nije uspio savladati Hadžikića iz odlične prilike.

41' - Boljević je pogodio prečku gola Veleža, Hadžikić je bio savladan.

40' - Korner za Velež, nakon čega je sijevnula kontra Želje.

35' - Al Jaber je pokušao za Želju, brani Hadžikić.

33' - Sjajan šut Lauša, Muftić spašava Želju.

32' - Atmosfera na tribinama je fenomenalna.

28' - Uglavnom se igra između dva šesnaesterca. Velež još nije uputio nijedan šut prema golu gostiju iz Sarajeva.

25' - Navijači Veleža su zapalili baklje, nad terenom se širi dim.

22' - Novi šut Hiroša, napada Željo, ali Hadžikić, golman Veleža, je bio siguran.

20' - Dobra šansa za Želju, ali Boljević je bio u ofsajdu.

17' - Za sada su navijači bolji dio mostarsko-sarajevskog derbija.

15' - Prekršaj za Željezničar, daleko od gola Veleža.

12' - Ništa se ne događa na stadionu Rođeni.

7' - Prvi korner za Željezničar.

5' - Početno ispitivanje snaga. Sudija Haris Halkić pušta nešto oštriju igru.

1' - Počeo je susret u Mostaru!