S večerašnje utakmice - Avaz
Barišić - Avaz
+3

15.8.2024

Fudbaleri Zrinjskog napravili su veliki uspjeh i plasirali se u plej-of Konferencijske nakon večerašnje pobjede nad Botevom od 2:0 (ukupno 3:2).

Nije Zrinjski najbolje počeo utakmicu u Mostaru u kojoj je jurio zaostatak iz prvog susreta od 2:1. Srećom po "Plemiće“ raspoložen je bio golman Marko Marić koji je imao dvije sjajne intervencije u 7., odnosno 8. minuti.

Zrinjski se oslobodio pritiska i u 19. je zaprijetio Nardin Mulahusejnović, a onda je Malekinušić pao nakon kontakta s golmanom Bernatom i sudija je pokazao na bijelu tačku. Nažalost po Mostarce, Mlinar je loše šutirao i golman Bernat mu je uhvatio "živu loptu“.

Igrao se 39. minut kada su svi na stadionu skočili na noge. Kerim Memija je sjajno asistirao, a Nardin Mulahusejnović pogodio za vodstvo Zrinjskog. Samo minut kasnije Konte je nasjeo na provokaciju Malekinušića i zaradio crveni karton.

Zrinjski je u nastavku tražio drugi gol koji bi mu donio pobjedu u dvomeču s bugarskom ekipom, a on je stigao u 83. minuti. Rezervista Tomislav Kiš je postigao gol nakon asistencije Marija Ćužea.

Zrinjski će u plej-ofu igrati s boljim iz dvomeča između Vitorije Guimaraeš i Ciriha.

Zrinjski - Botev 2:0 (Mulahusejnović 39', Kiš 83')

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

90+1' - Dobro je! Botev je došao do gola, ali je on poništen zbog ofsajda.

90' - Šest minuta nadoknade.

83' - GOOOOOOOOOOOOL! Asistencija Ćužea vanjskom, a Kiš pogađa za 2:0! Ovo je rezultat koji "Plemiće" vodi u plej-of Konferencijske lige.

77' - Botev odbija nalete "Plemića". Podsjetimo, bugarski tim od 40. minute igra s igračem manje.

71' - Šansa za Zrinjski! Šunjić je šutirao nakon centaršuta Ivančića, ali nije bio precizan iskusni stoper.

63' - Tičinović je pokušao s distance ugroziti gol bugarske ekipe.

55' - Zrinjski pokušava iskoristiti igrača više i doći do drugog gola koji bi mu donio plej-of.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+4' - Šansa za goste! Kontra Boteva nakon koje je Akere izbio "oči u oči" s Marićem, ali odbranio je to golman Zrinjskog.

45' - Šest minuta nadoknade.

40' - Crveni karton! Konte je pocrvenio nakon što je nasjeo na provokaciju Malekinušića. Zrinjski ima igrača više sada!

39' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Zrinjski vodi, pogađa sjajni Mulahusejnović nakon asistencije Memije!

36' - Nova šansa za Zrinjski! Mulahusejnović je šutirao, ali nije bio precizan napadač "Plemića".

28' - Nvačukvua je zaradio žuti karton u gostujućem sastavu.

21' - Nema gola! Mlinar nije izveo najbolji penal, Bernat mu je uhvatio živu loptu.

20' - Penal za Zrinjski! Bernat je srušio Malekinušića, a sudija pokazao na bijelu tačku.

19' - Prilika za Zrinjski! Kakva odbrana Bernata nakon pokušaja Mulahusejnovića!

12' - Zrinjski se oslobodio pritiska gostiju koji su imali dvije dobre prilike.

8' - Ponovo Marić! Šutirao je Konte, ali golman Zrinjskog je na opet bio na visini zadatka.

7' - Šansa za Botev! Marić odlično interveniše i spašava svoj gol.

5' - Katastrofa za Zrinjski. Zbog povrede van igre mora Josip Ćorluka već na samom startu meča, u igri je Kerim Memija.

1' - Počela je utakmica!

Bugari će u Mostaru braniti prednost jednog gola (2:1), a stigli su početni sastavi.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Šunjić, Barišić, Tičinović, Mlinar, Posavec, Ivančić, Ćuže, Malekinušić i Mulahusejnović.

Botev: Bernat, Minkov, Tamn, Konte, Balogianis, Perera, Karabelijov, Nvačukvu, Popov, Akere i Sekulić.

Utakmica koja se igra Pod Bijelim brijegom počinje u 20 sati, a sudit će je Irac Robert Henesi (Hennessy).