KRAH SPLIĆANA

"Tragedija" Hajduka: Na punom Poljudu ga pobijedio Ružomberok i izbacio iz Evrope

Hajduk je bio favorit u ovom meču, ali je na kraju ostao bez gola u dvomeču koja je skoro osam puta jeftinija

S utakmice u Splitu. Ivana Ivanović / Pixsell

15.8.2024

Fudbaleri Hajduka odigrali su očajnu utakmicu i pred punim Poljudom ispali iz Evrope.

Splićane je u 3. pretkolu Konferencijske lige zaustavio slovački Ružomberok koji je kao gost slavio s 1:0 i prošao dalje, ne dopustivši ekipi Đenara Gatuza (Gennaro Gattuso) da mu da gol u dvomeču (prvi susret završen 0:0).

Hajduk je imao ogromne ambicije, došao je i Ivan Rakitić, a sada mu je evropske snove prekinula ekipa koja vrijedi 6.75 miliona eura, skoro osam puta manje od Hajduka (50.5 miliona).

Tim s Poljuda je doživio šok već u sedmoj minuti, kada je autogolom Zvonimira Šarlije gubio. Stoper Hajduka nespretno je reagirao pred golom nakon jednog ubačaja iz kornera te je u namjeri da očisti opasnost zakucao loptu u vlastitu mrežu.

Hajduk je napadao u prvom dijelu, što se očekivalo da će raditi i u drugom poluvremenu, ali Gatuzovi izabranici nisu stvorii nijednu pravu šansu.

Podsjetimo, ranije danas Osijek je ispao iz Evrope od Zire nakon penala, dok je Elfsborg izbacio Rijeku iz Evropa lige i poslao je u plej-of Konferencijske lige.

Kada je riječ o plej-ofu, na posljednjoj prepreci pred ulazak u Ligu prvaka Dinamo Zagreb će igrati protiv Karabaga.