WWIN LIGA BIH

Sjajna partija Željezničara za pobjedu protiv Igmana na punoj Grbavici

Plavi su opravdali ulogu favorita i ponovo obradovali svoje navijače, nakon gostujućeg trijumfa protiv Veleža u prošlom kolu

Željezničar - Avaz
+6

17.8.2024

Fudbaleri Željezničara savladali su Igman iz Konjica na punoj Grbavici u sklopu 3. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1.

Plavi su opravdali ulogu favorita i ponovo obradovali svoje navijače, nakon gostujućeg trijumfa protiv Veleža u prošlom kolu. Izabranici trenera Denisa Ćorića su dobro krenuli od prve minute. Kapiten Sulejman Krpić je imao veliku šansu u 5. minuti kada je zaobišao golmana Aldina Ćemana, ali s gol-linije je svoj tim spasio Edis Buturović.

U 14. minuti zaprijetili su gosti. Anel Hebibović je odlično istrčao kontru, „slomio“ Cavnića, ali njegov šut je zaustavio Vedad Muftić. Dvije minute kasnije Abdulmalik Al Džaber (Al Jabber) je pogodio prečku, a onda u 23. gol za erupciju oduševljenja na Grbavici. Dženan Šabić je centrirao, a Krpić sjajno pogađa glavom.

Pet minuta kasnije ponovo promjena rezultata na semaforu, a u strijelce se upisao Al Džaber. S 2:0 za Željezničar se otišlo na odmor, a na 3:0 povisio je Matej Cvetanovski poslije asistencije Aleksandra Boljevića. Bio je ovo prvijenac Makedonca u dresu Plavih.

Utješni gol za Igman dao je Mirsad Ramić u 72. minuti, ali to je sve što je tim iz Konjica uspio napraviti na Grbavici večeras.

Željezničar u narednom kolu gostuje Slobodi, dok će Igman na svom terenu dočekati ekipu Širokog Brijega.

Rezultat i strijelci:

Željezničar - Igman Konjic 3:1 (Krpić 23', Al Džaber 28', Cvetanovski 59' / Ramić 72')

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

84' - OFSAJD! Vukoja je zatresao mrežu, ali ništa od njegovog prvijenca jer je signaliziran ofsajd asistenta Odinake.

72' - GOOOOOOOOOOOL! Ramić se odlično snašao nakon centaršuta Aćimovića s desne strane i pogodio za 3:1.

70' - Musemić zaradio isključenje, ostatak meča će pratiti iz tunela stadiona Grbavica.

Musemić: Zaradio isključenje. Screenshot

69' - Trostruka izmjena u Željezničaru. Vukoja, Odinaka i Dangubić su zamijenili Hiroša, Cvetanovskog i Krpića.

64' - Ramić je bio u prilici, ali nije uspio savladati golmana domaćih Muftića.

59' - GOOOOOOOOOOL! Cvetanovski je ostao sam u izglednoj poziciji nakon asistencije Boljevića, a to koristi i postiže svoj prvi gol u dresu Željezničara!

54' - Hebibović je sada pokušao s distance, ali bez problema za Muftića.

50' - Bez prilika u uvodnim minutama drugog dijela utakmice na Grbavici.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog dijela.

45' - Četiri minute sudijske nadoknade.

42' - Ulazimo u samu završnicu prvog poluvremena.

37' - Šabić je treći igrač domaćih s javnom opomenom.

35' - Žuti karton i za strijelca drugog gola Željezničara Al Džabera.

33' - Posinković je požutio kod gostiju.

28' - GOOOOOOOOOOOOL! Plavi su "namirisali krv" i napali goste iz Konjica, a sada je strijelac Al Džaber! Ćeman je loše odbio šut Radovca, a na odbitak natrčava Al Džaber i loptu šalje u mrežu.

23' - GOOOOOOOOOOOOL! Sulejman Krpić sjajno skače nakon centaršuta Šabića i glavom matira Ćemana za vodstvo Željezničara!

16' - Šansa za Željezničar! Al Džaber je šutirao, lopta se odbila od prečku, ali nije prešla gol liniju.

14' - Prilika za Igman! Hebibović je sjajno istrčao kontru, "slomio" Cavnića, ali Muftić je odbranio njegov pokušaj s desetak metara.

8' - Galić je požutio u domaćem sastavu.

5' - Velika šansa za domaće! Hiroš je fanstatično proigrao Krpića, on zaobišao golmana Ćemana, a na kraju loptu s gol linije čisti Buturović.

1' - Počela je utakmica!

20:55 - Sjajna atmosfera na punoj Grbavici uoči večerašnje utakmice. Navijači Željezničara priredili su sjajnu koreografiju.

Trener Željezničara Denis Ćorić rekao je na jučerašnjoj konferenciji za medije da ekipa ima probleme s virozom, zbog koje je večeras otpao defanzivac Azur Mahmić.

Tako će od prve minute igrač sa "zaštićenim godištem" biti Dženan Šabić, a u vrh napada Plavih vratio se kapiten Sulejman Krpić.

Ovo su sastavi za koje su se odlučili treneri Denis Ćorić i Husref Musemić:

Željezničar: Muftić, Galić, Karamarko, Cavnić, Šabić, Radovac, Allah, Boljević, Hiroš, Cvetanovski i Krpić.

Igman: Ćeman, Nikolić, Bešagić, Drljević, Hebibović, Herić, Aćimović, Bekić, Šehić, Buturović i Ramić.

Glavni sudija ove utakmice jeMirza Kazlagić iz Cazina, dok su Amir Hušidić iz Velike Kladuše i Sreten Udovičić iz Prijedora delegirani kao pomoćnici.

Četvrti sudija je Ernis Džemidžić iz Goražda, dok je uloga VAR arbitara pripala Irfanu Peljti iz Sarajeva i Davoru Belji iz Mostara.