SUPERLIGA

Video / Haos u Turskoj: Džeko i društvo na šokantan način ostali bez pobjede, napadnut predsjednik Fenera

Fener prokockao trijumf iako je imao dva gola prednosti

Burno u Goztepeu. Platforma X

17.8.2024

Fudbaleri Fenerbahčea prokockali su pobjedu na gostovanju kod Goztepea (2:2) u 2. kolu turskog prvenstva.

Iako je Fener imao dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Edina Džeke i Jusufa En Nesirija (Youssef En Nesyri), tim Žozea Murinja (Jose Mourinho) se kući vraća samo s jednim bodom.

Da stvar bude gora po Fenerbahče, napadnut je predsjednik kluba Ali Koč (Koc) kojem je u napadu na terenu razbijena glava.

Fener je poveo u trećoj minuti nadoknade prvog dijela kada je Džeko pogodio s bijele tačke, a do kraja prvog poluvremena gol je dao i En Nesiri.

Činilo se da će Fener upisati tri boda, a stvari su se zakomplikovale u 68. kada je zaostatak Goztepea smanjio Kuraj Ginter (Kuray Gunter).

A onda 95. minut i šok za Džeku i društvo. Romulo daje gol, Fener ostaje bez pobjede.

To nije bio kraj haosa za Fener, jer je napadnut Ali Koč, kojeg nije spasilo ni brojno osiguranje. Na kraju će zaraditi par šavova jer mu je razbijena glava.

Što se tiče bodovnog stanja, Fener nakon dva kola ima četiri boda, dva manje od aktuelnog prvaka Galatasaraja.