PREMIJERŠIP

Počinje li nova era Čelzija: Palmer i Madueke "preslušali" Vulvse

Palmer: Upisao tri asistencije i pogodak. Platforma X

25.8.2024

Fudbaleri Čelzija su, nakon vrlo uvjerljivog poraza protiv Mančester sitija na premijeri nove sezone i neuvjerljive pobjede nad Servetom u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, upisali veliku pobjedu na gostovanju kod Vulverhemptona.

Rezultat rapsodije u režiji Kola Palmera (Cole) i Nonija Maduekea na kraju je glasio 2:6 u korist londonskih "Plavaca".

Već u 2. minuti Nikolas Džekson (Nicolas Jackson) je načeo mrežu udarcem glavom, ali do 27. minute je sve bilo poravnato nakon žestokih napada Vulvsa, koji su rezultirali golom Mateusa Kunje (Matheus Cunha).

Uspio je Čelzi još jednom doći u prvom dijelu do vodstva. U 45. minuti je Kol Palmer sjajnim lobom matirao golmana Žozea Sa (Jose Sa), ali je Strand Larsen ponovo uspio poravnati u posljednjim sekundama prvog dijela.

Međutim, početak drugog dijela donio je i novu, bolju igru Čelzija, a onda je uslijedio šou.

Od 49. do 63. minute postigli su tri gola, sve na isti način, a i glavni likovi su bili isti. Palmer protrči po sredini, pronađe Maduekea koji postiže pogodak. Tako je Palmer meč završio s tri asistencije i golom, dok je Madueke upisao het-trik.

Do kraja, proradila je i portugalska konekcija. U 80. minuti je Pedro Neto protrčao po lijevoj strani i poslao povratnu loptu u sredinu na koju je natrčao novi-stari član Čelzija Žoao Feliks (Joao Felix) i potvrdio pobjedu londonskog kluba.

Fudbaleri Čelzija sada imaju tri boda i nalaze se na 7. poziciji, dok je ovo bio drugi poraz za Vulvse u sezoni.

Inače, u drugom meču koji se igrao u ovom terminu Bormut i Njukasl su remizirali (1:1).