LA LIGA

Mbape se predstavio navijačima Reala u Madridu, pažnju mu ukralo 18-godišnje čudo

Endrik je postizanjem ovog gola postao najmalađi stranac koji je postigao gol za Real u historiji kluba

Mbape i Endrik. AP

25.8.2024

Fudbaleri madridskog Reala na domaćem terenu su slavili protiv Valjadolida rezultatom 3:0 u okviru 2. kola španske La Lige, a ovaj susret označio je i predstavljanje Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe) navijačima na Santigao Bernabeu.

Real je bio bolji rival tokom čitavog toka susreta, a mrežu rivala su otključali u 50. minuti kada je Federiko Valverde pogodio na asistenciju Rodriga (Rodrygo).

Iako su i u ostatku susreta bili bolji, preostali golovi stigli su tek u posljednjim minutama.

Prvo je Brahim Diaz pogodio u 88., da bi konačni rezultat postavio 18-godišnji Brazilac Endrik (Endrick), koji je pogodio mrežu Valjadolida u šestoj minuti sudijske nadoknade, te tako postao najmlađi stranac koji je postigao gol u historiji Reala sa 18 godina i 35 dana.

Iako su navijači došli vidjeti Mbapea, Francuz nije postigao gol, pa se može reći da mu je mladi Brazilac, isto dugo očekivano pojačanje za budućnost, ukrao pažnju.

Real nakon dva kola ima četiri bod, te će u narednom kolu gostovati Las Palmasu.