WWIN LIGA BIH

Perfektan start sezone Sarajeva: Bordo tim s maksimalnim učinkom dočekuje pauzu, prvijenci Bubanje i Turkeša

S utakmice na Koševu - Avaz

30.8.2024

Fudbaleri Sarajeva nastavili su s pobjedama u novoj sezoni Wwin lige Bosne i Hercegovine. Bordo tim je na svom Koševu u okviru prve utakmice 5. kola savladao ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 2:0.

Bio je ovo četvrti trijumf izabranika Zorana Zekića, dok je meč protiv Zrinjskog u prošlom kolu bio odgođen zbog evropskih obaveza Mostaraca.

Jedan od junaka pobjede Sarajeva bio je Vladan Bubanja koji je pogodio u 11. minuti što mu je bio prvi pogodak u bordo dresu. Sjajno je ispratio centaršut Đorđevića s lijeve strane i matirao golmana Lakića.

Radnik se sredinom prvog dijela oslobodio uvodnog pritiska Sarajeva i krenuo prema naprijed, a najbolju šansu imao je u 35. minuti kada je Da Silva pogodio prečku.

U 70. minuti se prvi put oglašavao VAR kada je sudija Elvedin Topuzović gledao eventualni prekršaj Nidala Čelika za crveni karton, ali je fudbaler Sarajeva ostao na terenu. Drugi put VAR je reagovao u 85. minuti kada je poništio prvijenac Aldina Turkeša.

Međutim, robusni napadač je u nadoknadi utakmice uspio doći do gola u nadoknadi ovog susreta.

Sarajevo ovako reprezentativnu pauzu dočekuje s maksimalnim učinkom. U narednom kolu će ugostiti Posušje (14. septembar), dok će Radnik dočekati Igman iz Konjica.

Rezultat i strijelci:

Sarajevo - Radnik 2:0 (Bubanja 11', Turkeš 90+2')

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

90+2' - GOOOOOOOOOOOOL! Čini se da sada nema ofsajda! Sjajna asistencija Unušića, aloptu u mrežu šalje Turkeš!

90' - Četiri minute nadoknade.

86' - Nema gola! Ofsajd! Nakon gledanja usporenog snimka, Topuzović je poništio pogodak Turkeša. U začetku akcije je Gulijašvili bio u nedozvoljenoj poziciji.

85' - GOOOOOOOOOOL! Aldin Turkeš postiže prvi gol u bordo dresu, a asistirao mu je Gulijašvili.

82' - U igri je i Aldin Turkeš. On je zamijenio Renana Oliveiru.

74' - Dvostruka promjena kod Sarajeva. Jović i Đorđević su izašli, a u igri su Đuričković i Unušić.

71' - Nema crvenog kartona za Čelika.

70' - Gleda se VAR! Topuzović će provjeriti ima li materijala za crveni karton Nidala Čelika kod domaćih. Sporan je bio prekršaj Čelika na Jovanoviću dok su obojica bili na zemlji.

63' - Žuti karton i za strijelca jedinog gola Bubanju.

58' - Krajišnik ide u bilježnicu sudije Topuzovića  zbog prekršaja nad Anđušićem.

56' - Nova izmjena u domaćim redovima. Mustafić je završio utakmicu, a umjesto njega na teren će Anđušić.

55' - Bez uzbuđenja u nastavku utakmice.

46' - Kod Sarajeva će igrati Matanović umjesto Kuprešaka, dok je Radnik napravio dvostruku promjenu. Pekarić i Antonijević su ustupili svoja mjesta Veljkiću i Jovanoviću.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, bilo je izmjena na pauzi.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut nadoknade u prvom dijelu.

40' - Sada šansa za Sarajevo! Gulijašvili se namjestio na šut, ali Lakić brani njegov pokušaj.

35' - Prečka za Radnik! Ovo je bila najbolja prilika za goste, ali sreća nije bila saveznik Da Silve koji je šutirao poslije asistencije Mehanovića.

33' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, a zaradio ga je Đorđević zbog prekršaja nad Maričićem.

Bubanja - Avaz
FK Sarajevo - Avaz
+3

22' - Sredina je prvog dijela. Radnik se oslobađa pritiska domaćih fudbalera.

14' - Oliveira je sada zaprijetio golmanu gostiju, ali bez problema za Lakića.

11' - GOOOOOOOOOOOL! Sarajevo vodi! Bubanja je strijelac, ovo mu je prvi gol u bordo dresu. Sjajno je ispratio centaršut Đorđevića s lijeve strane i matirao golmana Lakića.

8' - Evo prvog pokušaja na večerašnjem susretu, ali šut Mehanovića ide pored gola domaćih.

5' - Uvodno ispitivanje snaga na travnjaku stadiona Koševo.

1' - Počela je utakmica!

Susretom na Koševu otvara se kolo koje će se igrati pet dana, a stigli su nam i početni sastavi.

Na ovoj utakmici trener bordo tima Zoran Zekić neće moći računati na Frensisa Kjeremeha (Francis Kyeremeh) i Miomira Đuričkovića.

Sarajevo: Rockov, Soldo, Čelik, Jović, Beganović, Bubanja, Đorđević, Mustafić, Kuprešak, Gulijašvili i Renan Oliveira.

Radnik: Lakić, Vasić, Janjić, Amidžić, Antonijević, Maričić, Krajišnik, Mehanović; Pantelić, Pekarić i Da Silva.

Podsjetimo, bordo klub nije igrao prošlo kolo jer je duel sa Zrinjskim odgođen zbog evropskih obaveza Mostaraca.

Prije toga je Sarajevo odigralo tri utakmice i upisalo sve tri pobjede i to identičnim rezultatom - 3:1.

I Radnik je odlično krenuo u ovu sezonu - GOŠK (1:0), Široki Brijeg (1:1) i Velež (4:3).