PREMIJER LIGA

Ludnica u Engleskoj: Nestvaran poraz koji će dugo proganjati Everton, Aston Vila bolja od Lestera

"Karamele" su vodile na svom terenu do 87. minute s 2:0, a na kraju su upisale novi poraz i zakucane su za dno tabele

S utakmice na Gudisonu. Platforma X

31.8.2024

Fudbaleri Evertona na nevjerovatan način ostali su bez pbojede protiv Bornmuta u meču 3. kola engleske Premijer lige (2:3).

"Karamele" su vodile na svom Gudison Parku s 2:0 golovima Majkla Kina (Michael Keane) u 50. i Dominika Kalvera Luina (Dominic Calwert-Lewin) u 57. minuti i činilo se da će doći do prvih bodova u sezoni.

Navijači su pjevali na tribinama, do 86. minute su imali dva gola prednosti i već upisanu pobjedu. Onda kreće finiš utakmice kao iz najgorih noćnih mora.

Prvo je Antoin Semenjo (Antoine Semenyo) u 87. pogodio za 2:1, a onda je Luis Kuk (Lewis Cook) u drugoj minuti nadoknade donio Bornmutu izjednačenje.

Kao da svi u Evertonu nisu svi bili dovoljno šokirani, da bi u 96. minuti Luis Sinistera (Sinisterra) dao gol za potpuni preokret Bornmuta.

Everton je zakucan za dno tabele s tri poraza i gol razlikom 2:10, a gubitak bodova protiv Bornmuta će ih dugo boljeti.

Rezultat i strijelci:

Everton - Bornmut 2:3 (Kin 50', Kalvert Luin 57' / Semenjo 87', Kuk 90+2', Sinistera 90+6').

U terminu od 16:00 sati odigrana su još četiri susreta, a ovo su rezultati:

Brentford - Sautempton 3:1 (Mbeumo 43' i 65', Visa 69' / Sugavara 90+5')

Ipsvič - Fulam 1:1 (Delap 15' / Traore 32')

Lester - Aston Vila 1:2 (Buonanote 73' / Onana 28, Duran 63')

Notingem - Vulvsi 1:1 (Vud 10' / Belegarde 12').

Od 18:30 sastaju se Vest Hem i Mančester siti, što je posljednji meč na današnjem programu.