VELIKI JUBILEJ

Video / Ronaldo je protiv Hrvatske postigao 900. gol u karijeri, a onda su ga savladale emocije

Pogodak protiv Hrvatske mu je bio 131. u dresu reprezentacije Portugala

Ronaldo: Veliki jubilej. Platforma X

5.9.2024

Jedan od najboljih fudbalera svih vremena Kristijano Ronaldo (Cristiano) pogodio je protiv Hrvatske u 1. kolu Lige nacija te tako došao do magične cifre od 900 golova u karijeri.

Igrao se 34. minut kada je Nuno Mendeš (Mendes) centrirao s lijeve strane, a Ronaldo iskoristio asistenciju i matirao Dominika Livakovića.

Ronaldo je ovako prekinuo niz od pet utakmica bez pogotka za Portugal, a ujedno mu je i prvi gol na zvaničnim susretima protiv Hrvatske.

Najviše golova u svojoj karijeri dao je nastupajući za Real Madrid (450), slijede Mančester junajted (145), Juventus (101) i Al Nasr (68), dok je za lisabonski Sporting pet puta bio strijelac.

Pogodak protiv Hrvatske mu je bio 131. u dresu reprezentacije Portugala.

Ronaldov gol možete pogledati OVDJE.

Inače, Portugal nakon prvih 45 minuta vodi protiv Hrvatske s 2:1.

Poveo je golom Dioga Daloa (Dalot) u 7., Ronaldo je povisio na 2:0 u 34., a onda je Dalo postigao autogol u 41. minuti.