Detalj s utakmice Mađarska - BiH - Avaz
Zmajevi u Budimpešti - Avaz
+4

10.9.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola Lige nacija između selekcija Mađarske i BiH.

Utakmica se igra na stadionu Puškaš Arena u Budimpešti, a glavni arbitar je Italijan Marko Gvida.

Reprezentacija BiH je poražena na gostovanju u Ajndhovenu (5:2) u prošlom kolu, dok je Mađarska izgubila još ubjedljivijim rezultatom u Dizeldorfu od Njemačke (5:0).

Mađarska - BiH 0:0

FT - Gotovo je u Budimpešti.

90+3' - Imali smo dobru kontru, ali lopta je ostala iza leđa Gazibegovića.

90' - Četiri minute igre u Budimpešti.

89' - Vasilj spašava BiH! Adam Martin je ostao sam u petercu, šutirao glavom, ali naš golman to brani.

85' - Bez pravih prilika u ovim trenucima.

80' - Još deset minuta do kraja u Budimpešti.

78' - Dobar pokušaj Gazibegovića! Pokušao je s 25 metara iznenaditi golmana Dibusa, ali odlazi lopta iznad prečke.

77' - Dobio je žuti karton Šafer kod Mađara.

77' - Ulazi i Esmir Bajraktarević. Zamijenit će Demirovića.

75' - Prva izmjena kod Mađarske. Čobot mijenja Bolu.

71' - Prečka spašava BiH! Soboslaj je šutirao iz slobodnog udarca, lopta pogađa prečku. Vasilj je stajao kao ukopan.

69' - Solidna akcija "Zmajeva" je završena nešto slabijim udarcem Bičakčića.

66' - Prva ozbiljna prilika za BiH! Kako je samo opasan Edin Džeko. Lopta mu je napokon pala na volej, on je pokušao lijevom nogom u dalji ugao, ali brani to Dibus.

64' - Solidan pokušaj Demirovića nakon istrčane kontre, ali mu se niko nije otvorio i onda je morao šutirati, ali blokiraju to Mađari.

63' - Nevjerovatna glupost Tahirovića. Dodao mu je Demirović, on je trebao uputiti jednostavan pas nazad na krilo, lopta je otišla pet metara od Gazibegovića. Nevjerovatno koliko loše izgleda.

60' - Dvostruku izmjenu pravi Barbarez. Gigović i Huseinbašić ulaze umjesto Šarića i Bašića.

56' - Veoma loše izgleda igra reprezentacije BiH. Ne možemo iznijeti loptu preko centra. Zamijenili su strane Dedić i Gazibegović. Možda će ovo donijeti nešto novo.

53' - Velika šansa za Mađarsku! Bičakčić je izbacio iz peterca loptu, ovo je moglo biti opasno.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Barbarez je napravio jednu izmjenu. Tahirović je zamijenio Burnića.

HT - Poluvrijeme u Budimpešti.

42' - Ponovo je propala kontra naše reprezentacije. Ostaje nejasno zašto Džeko konstantno izlazi na krilo. Jednostavno to nije opstojno rješenje.

40' - Katić je bio neoprezan u skoku i udario rivala. Dobio je žuti karton.

38' - Nova velika šansa za Mađare! Loša reakcija Šarića, malo glavometa i lopta dolazi do Nađa, koji je iz voleja šutirao, ali je Vasilj ponovo na vrhuncu zadatka.

33' - Velika šansa za Mađarsku! Nakon istrčane kontre i lošeg udarca Šalaja, Varga je odlično ispratio i uspio je odbraniti njegov udarac. Na liniji ga je zaustavio.

30' - Imao je priliku Soboslaj zaprijetiti iz slobodnog udarca, ali odlazi udarac visoko iznad gola.

24' - Nova odbrana Vasilja! Varga je nadskočio Dedića i šutirao glavom, ali brani to golman BiH.

21'- Prvi žuti karton na utakmici za Barišića. Zaustavio je opasnu kontru.

17' - Velika šansa za Mađarsku! Loša reakcija naše odbrane, Bola ostao sam nakon kornera i šutirao glavom, ali brani to Vasilj. Nakon toga je i Barišić dobro reagovao i izbacio loptu ispred Orbana.

12' - Ivan Bašić je prvi bio koji je pokušao za našu reprezentaciju. Otvorilo mu se malo prostora i pokušao je iznenaditi golmana Mađarske.

8' - Bez uzbuđenja u uvodnim minutama ovog susreta.

5' - Neugodan sudar Gazibegovića i Nađa. Ovo je bilo bolno.

1' - Počeo je susret u Budimpešti. Sretno "Zmajevi"!

20:25 - "Zmajevi" će i u Budimpešti imati sjajnu podršku.

Vasilj – Bičakčić, Katić, Barišić, Gazibegović, Burnić; Bašić, Šarić, Dedić; Demirović, Džeko.

Mađarska: Dibus, Dardai, Nikičer, Orban, Soboslai, Šefer, Bola, Nađi, Varga, Šalai i Botka