PREMIJERŠIP

Mančester junajted upisao drugu pobjedu u sezoni: "Đavoli" deklasirali "Svece"

Junajted: Osmi na tabeli. AP

prije 4 dana

Fudbaleri Mančester junajteda otvorili su 4. kolo engleskog Premijeršipa trijumfom nad Sautemptonom rezultatom 0:3.

Mogao je ovaj susret otići i u drugom pravcu da je bilo malo više smirenosti u redovima "Svetaca".

Prvenstveno zbog penala koji je promašio Kameron Arčer (Cameron Archer), napadač Sautemptona u 33. minuti.

Svega dvije minute kazne stigla je kazna, a strijelac je bio nizozemski defanzivac Mathijs De Ligt nakon asistencije Brune Fernandeša (Fernandes). Gol pogledajte OVDJE!

U 41. minuti je Junajted uspio poduplati prednost. Ovaj put u listu strijelaca se upisao Markus Rašford (Marcus Rashford). Gol pogledajte OVDJE!

U 79. minuti je bilo i riješeno pitanje pobjednika s obzirom da je Džef Stivens (Jakc Stephens) dobio direktan crveni karton nakon prekršaja nad Garnačom (Garnacho).

Garnačo je u posljednjoj minuti uspio postaviti konačni rezultat sjajnim pogotkom.

Junajted je ovom pobjedom skočio na 8. poziciju sa šest bodova, dok je Sautempton pretposljednji sa četiri poraza u isto toliko utakmica.