TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Željezničar - Posušje 1-0

Susret se igra na stadionu Grbavica, a Glavni sudija utakmice je Ernis Džemidžić

Detalj s utakmice Željezničar - Posušje. FK Željezničar / Adem Čatić

jučer

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Željezničar - Posušje, koja se igra u okviru 9. kola Wwin Lige BiH.

Susret se igra na stadionu Grbavica, a glavni arbitar će biti Ernis Džemidžić.

Željezničar - Posušje 1:0

FT - Gotovo je. Željezničar je slavio na Grbavici.

90+2' - Džemidžić ponovo gleda situaciju u šesnaestercu Željezničara.

90' - Igrat će se još tri minute na Grbavici.

84' - Velika šansa za Posušje! Kako je sada ostalo 1:0, niko ne zna. Odličan centaršut iz slobodnog udarca, ali Abrego i Pavković kasne na tu loptu, iako su sami ostali na 7-8 metara od gola.

77' - Velika šansa za Željezničar! Boljević je pokušao nakon okreta da matira golmana Galića, lopta odlazi tik iznad prečke.

72'- VAR provjera je bila na stadionu Grbavica. Gledao je sudija Džemidžić situaciju u kojoj je lopta pogodila defanzivca Željezničara u ruku, ali je procijenio da ta situacija nije bila dovoljna da dosudi jedanaesterac.

68' - Propala je kontra Željezničara, koja je izgledala obečavajuće. Radovac i Cvetanovski su razmijenili dodavanja, a onda je lopta došla do Hiroša, ali ne uspijeva opasnije zaprijetiti golu Galića.

62' - Novi pokušaj sarajevskog kluba iz daljine. Boljević je pokušao sa 25 metara, ali odlazi lopta visoko preko gola.

55' - GOLLL!!!! Sjajna reakcija Filipa Dangubića. Napadač Željezničara je glavom pogodio za vodstvo i erupciju slavlja na Grbavici.

50' - Rozić prijeti iz daljine golu Željezničara, ali je golman Muftić bez problema otklonio opasnost.

46' - Počelo drugo poluvrijeme na Grbavici.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

43' - Novi žuti karton na Grbavici. Sudija Džemidžić ima mnogo posla. Sada je dobio Radovac karton.

41' - Hiroš je pokušao iskosa s lijeve strane, ali odlazi to preko gola.

35' - Sada se zaoštrila igra na Grbavici. I Al Džaber je "požutio".

29' - Novi žuti na susretu. Karamarko je dobio javnu opomenu zbog faula nad Bobanom.

25' - Velika šansa sada za Željezničar! Sam je sebi priliku iskreirao Dangubić, izašao na golmana, ali se Galić ispriječio i zaustavio pokušaj napadača Željezničara.

22' - Velika šansa za Posušje! Nakon veoma lošeg dodavanja, Radovac nije stigao do lopte, Pavković je oduzima i izlazi sam na golmana Muftića, ali čuvar mreže "Plavih" spašava svoj tim.

20' - Dobar pokušaj Radovca iz daljine, ali lopta odlazi tik pored stative.

15' - Šukilović zbog povrede napušta susret već u 15. minuti, a mijenja ga Mahmić.

13' - Željezničar od početka susreta dominira u posjedu, dok Posušje vreba svoje prilike iz kontri, te su tako imali već dva udarca, doduše ne previše opasna.

6' - Boban je prvi igrač sa žutim kartonom na susretu.

5' - Sarajevski tim vrši veliki presing na goste, ali nisu iz toga uspjeli napraviti veliku priliku.

1' - Počeo susret na Grbavici.

Željezničar: Muftić, Galić, Šukilović, Karamarko, Radinović, Karjašević, Radovac, Hiroš, Al-Jaber, Boljević, Dangubić.

Posušje: Galić, Stapić, Marić, Abrego, Bekavac, Begić, Kobiljar, Kamenar, Rozić, Boban, Pavković.