OLIMPIJSKE IGRE

Slovenski rukometaši iznenadili Hrvate i zakomplikovali put do četvrtfinala

Detalj s utakmice Slovenija - Hrvatska. Igor Kralj/PIXSELL

29.7.2024

Rukometna reprezentacija Slovenije pobijedila je selekciju Hrvatske rezultatom 31:29 u okviru 2. kola grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu.

Hrvatski rukometaši su mnogo bolje započeli meč, a već nakon desetak minuta imali su prednost i od pet golova.

Međutim, sporiji start nije zaustavio Slovence da naprave jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg dijela turnira, iako Hrvati nisu ni blizu onog sjaja koji ih je nekada krasio.

Slovenski rukometaši su već do poluvremena stigli razliku, ali su Hrvati bili bolji do 43. minute utakmice.

Tada je uslijedila serija od pet golova Slovenaca, koja je u potpunosti prelomila meč i donijela im važnu pobjedu.

Slovence su do prve pobjede na ovogodišnjim Igrama predvodili Aleks Vlah i Blaž Janc sa po osam postignutih golova.

Kod Hrvatske u porazu su se istakli Ivan Martinović i Mario Šoštarić sa po pet, što je bilo nedovoljno.

Obje reprezentacije su sada na omjeru od po jedne pobjede i jednog poraza u grupi A na Olimpijskim igrama.