Iako je naša selekcija upisala pobjedu, Egipat je napravio neke probleme

BiH: Krenula pobjedom. Paravolley

29.8.2024

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci je trijumfalno započela svoj put na Olimpijskim igrama.

U prvom meču grupe A pobijedili su selekciju Egipta rezultatom 3:1, po setovima (26:28, 25:19, 25:23 i 25:23).

Naši reprezentativci su u prvom setu imali prednost, ali onda su su Egipćani napravili veliku seriju i preokrenuli. Uspjeli su na kraju doći i do prvog seta.

Ipak, nakon toga su se naši odbojkaši probudili i ubacili u brzinu više te bez većih problema osvojili drugi set.

Treći set je ponovo donio neizvjesnost. Bilo je izjednačeno (23:23) na samom kraju seta, ali dva odlična poena su nam donijela i drugi set.

U četvrtom, a ispostavit će se i finalnom setu, Egipćani se nisu predavali, ali naši odbojkaši bili su jednostavno previše dominantni i osvojili su i drugi set.

Naredni meč naša selekcija igra 31. augusta kada će se susresti sa selekcijom Kazahstana.