SKANDAL U BH. RUKOMETU

Video / Nevjerovatne scene u Premijer ligi BiH: Zapisničar dodao gol ekipi kada se utakmica lomila

Šta se sve događalo pogledajte u snimku (od 01:20:40 do 01:34:56)

Scena iz dvorane u Zavidovićima. Screenshot

prije 5 dana

Rukometaši Krivaje pobijedili su Vogošću u 2. kolu Premijer lige BiH rezultatom 31:29, a susret je obilježila situacija iz 48. minute.

Naime, Vogošća je postigla gol za 22:21, nakon čega su domaći tražili tajm-aut. Igrači su otišli na minut pauze, ali je na semaforu stajao rezultat 22:20.

Gosti su se žalili, tražeći ispravku rezultata. Nakon insistiranja zapisničara rezultat je promijenjen, ali umjesto na 22:21, na 23:21.

Tako je zapisničar, ne Krivaja, učinio materijalnu povredu pravila. Sada je odluka na Rukometnom savezu BiH da pregleda snimak i donese odluku - utakmica bi mogla biti ponovljena.

Šta se sve događalo pogledajte u snimku (od 01:20:40 do 01:34:56).

Vrijedi istaći da je dvorana u Zavidovićima, gradu rukometa, bila ispunjena do posljednjeg mjesta, ali je sjajan duel dvije odlične ekipe zasjenio skandal zapisničara.