Đoković nakon preokreta srušio Popirina i zakazao spektakl u osmini finala

Novak je uspio slomiti rivala koji je dobro krenuo, osvojivši prvi set

S današnjeg meča. AP

6.7.2024

Najbolji srbijanski teniser i drugi reket svijeta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona, nakon što je poslije preokreta savladao Alekseja Popirina (3:1).

Teniser iz Australije je odlično počeo i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Ishod prvog seta je upalio alarme kod Đokovića koji je u nastavku zaigrao mnogo bolje. Već u ranoj fazi drugog seta pravi brejk i prednost koju je zadržao do kraja.

Pripao mu je i treći set, a onda se Popirin "probudio" u četvrtom. Bila je to žestoka borba, a nakon taj-brejka Novak slavi i ide dalje.

Đoković će u narednoj rundi igrati protiv Holgera Runea.

Đoković - Popirin 4:6, 6:3, 6:4, 7:6

4. SET

7:6 - Kraj, Đoković ide dalje!

6:6 - Gledat ćemo taj-brejk!

5:5 - Sjajnu borbu gledamo u četvrtom setu.

4:4 - Bez brejkova u dosadašnjem dijelu seta. Đoković vreba šansu koja bi ga odvela za brejk i osminu finala.

3:3 - Popirin je malo zabrinuo Đokovića, ali nastavlja se serija osvajanja servis gemova.

2:2 - Ne griješe Đoković i Popirin. Ne dozvoljavaju jedan drugom probleme na svom servisu.

1:1 - Sigurni su teniseri na otvaranju 4. seta. Obojica su bez problema osvojili svoje servis gemove.

3. set

6:4 - Đoković osvaja treći set!

5:4 - Novak s nulom osvaja gem, ali ostaje Popirin u ovom setu.

4:3 - Đoković je osvojio gem na svom servisu, a onda napao novi brejk, međutim odbranio se Popirin.

3:2 - Sada oba tenisera sigurno osvajaju gemove na svojim servisima.

2:1 - Đoković je potvrdio oduzeti brejk, a onda Popirin dolazi do prvog gema u ovom setu.

1:0 - Brejk! Ponovo je Đoković set otvorio gemom, ali ovog puta je odmah napravio brejk!

2. set

6:3 - Izjednačenje! Đoković na krilima prednosti iz 4. gema osvaja drugi set.

5:2 - Po servis gem na obje strane, Novak vreba potvrdu drugog seta.

4:1 - Đoković pravi brejk i odmah ga potvrđuje za veliku prednost u ovom setu!

2:1 - Napao je Popirin, ali se Đoković uspio odbraniti. Bilo je 40:40, ali je Novaka spasio dobar servis.

1:1 - Sjajno igra Popirin! Sada je osvojio gem bez izgubljenog poena.

1:0 - Đoković i ovaj set otvara sigurnim gemom na svoj servis.

1. set

4:6 - Popirin osvaja prvi set!

4:5 - Đoković osvaja gem s nulom. Sada mora tražiti brejk da ostane u prvom setu.

3:5 - Brzo je Australac potvrdio brejk.

3:4 - Brejk! Popirin iznenađuje Đokovića i osvaja gem na Novakov servis.

3:3 - Popirin je preživio tri izjednačenja, ali na kraju uzima novi gem na svom servisu.

3:2 - Popirin je sada uzeo jedan poen, ali Đoković siguran an svom servis gemu.

2:2 - Dobro je počeo i Popirin. Siguran je na svom servis gemu i parira Đokoviću.

2:1 - Đoković odlično servira na otvaranju ovog meča, osvojio je novi gem.

1:1 - Uzvraća Popirin. Imao je 40:0, dopustio dva poena Đokoviću, a onda priveo gem u svoju korist.

1:0 - Đoković otvara meč laganim gemom na svom servisu.