Karlos Alkaraz - Avaz
Novak Đoković - Avaz
+10

14.7.2024

Novak Đoković i Karlos Alkaraz, drugi i treći reket svijeta, sastali su se u finalu Vimbldona.

Ovaj meč je i revanš prošlogodišnjeg finala trećeg Gren slema u sezoni, a tada je mladi Španac pobijedio rezultatom 3:2.

Srbijanski teniser je do finala bio bolji od Koprive u prvoj , Firnlija u drugoj, Popirina u trećoj rundi, Runea u osmini finila, dok mu je De Minor predao u četvrtfinalu. U polufinalu je s lakoćom pobijedio Italijana Lorenca Musetija.

S druge strane, Alkaraz je do finala došao preko Lajala, Vukića, Tiafoa, Umbera, Pola i Medvedeva.

Đoković će u slučaju osvajanja ovog turnira osvojiti svoj 25. Gren slem, dok se Španac bori za svoj četvrti.

3. set

6:7 - GOTOVO JE! Alkaraz je ponovo prvak

Taj-brejk 4:7 - Siguran je sjajni Španac.

Taj-brejk 4:6 - Nove meč lopte za Alkaraza!

Taj-brejk 4:5 - Servis-volej je bio uspješan. Smanjuje Novak.

Taj-brejk 3:5 - Aut! Novak šalje lopticu u aut.

Taj-brejk 3:4 Nestvarni potezi na obje strane, ali Alkaraz osvaja poen.

Taj-brejk 3:3 - Bekend Alkaraza odlazi u minimalan aut. Đoković je imao sreće.

Taj-brejk 2:3 - Đoković sjajno servira. Nije imao šanse Alkaraz.

Taj-brejk 1:3 - Minibrejk! Sjajan volej Alkaraza.

Taj-brejk 1:2 - Šalje lopticu u mrežu Đoković.

Taj-brejk 1:1 - Sigurniji je ovaj put Alkaraz.

Taj-brejk 1:0 - Đokovića spašava aut.

6:6 - Siguran je i Alkaraz. Idemo u taj-brejk trećeg seta.

6:5 - Đoković je potvrdio dobru igru. Sad će Alkaraz servirati za ostanak u trećem setu.

5:5 - BREJK! Đoković je spasio tri meč lopte i vratio se.

4:5 - BREJK! Alkaraz ponovo pravi brejk! Servirat će za meč i titulu.

4:4 - Alkaraz ekspresno uzvraća Đokoviću sa sigurnim gemom.

4:3 - Novak izgleda sve sigurnije, a Alkaraz sve nervoznije. Ponovo je sa 0 osvojio gem.

3:3 - Ne da se Karlitos! Novak je imao i brejk priliku, ali ne dozvoljava Španac nikakvo iznenađenje.

3:2 - Konačno se i Novak budi na svoj servis gem. Počeo je i on servirati bombe svom rivalu.

2:2 - Kakve projektile šalje Alkaraz. Nije ni čudo što Đoković ne može sve to da stigne. Nevjerovatno!

2:1 - Imao je Alkaraz ponovo prilike za brejk, ali nije uspio oduzeti servis rivalu.

1:1 Imao je 0:30 Đoković, ali se Španac konsolidovao i osvojio gem.

1:0 - Dobro je započeo treći set Đoković.

2. set

2:6 - Alkaraz osvaja drugi set! Ponovo je sjajno servirao i došao je mladi Španac na korak od odbrane titule na Vimbldonu i četvrtog Gren slem trofeja u karijeri.

2:5 - BREJK! Ponovo se pogoršala igra Đokovića. Izgledalo je kao da će sigurno osvojiti gem, ali je napravio nekoliko greška i to je velika prednost za Alkaraza.

2:4 - Karlos ne spušta nogu s gasa. Siguran je i u ovom gemu.

2:3 - Ponovo dobar gem Đokovića. Uspjeli su ga probuditi izgleda u pauzi između dva seta.

1:3 - Karlo Alkaraz se igra tenisa! Nekoliko nevjerovatnih udaraca u ovom gemu.

1:2 - Jedan mnogo pozitivniji gem za Đokovića. Uspio je smanjiti zaostatak u drugom setu.

0:2 - Alkaraz je uspio ponovo potvrditi brejk, iako ga je napatio Đoković. Španac izgleda zaista dobro na ovom meču.

0:1 - BREJK! Šta se dešava s Đokovićem... Alkaraz ponovo oduzeo servis protivniku.

1. Set

2:6 - Gotov je prvi set! Alkaraz ga je s lakoćom osvojio. Mora Đoković puno bolje od ovoga. Ovo jednostavno nije dovoljno, a to zna i on.

2:5 - Prvi gem koji je osvojio Đoković s nulom. Izgledao je mnogo bolje nego u ostatku prvog seta. Ipak, Alkaraz ima priliku servirati za set.

1:5 - Počeo je i Đoković da prijeti! Ipak, Alkaraz je uspio osvojiti svoj peti gem i došao na korak od osvajanja prvog seta.

1:4 - BREJK! Ponovo Karlitos oduzima servis Đokoviću. Veoma blijedo odserviran gem za Srbijanca. Mora puno bolje u nastavku meča.

1:3 - Još jedan siguran gem Alkaraza. Izgleda bolje na početku meča, ali Đokovića se nikad ne smije otpisati, a pogotovo ne u finalima.

1:2 - Ponovo prijeti Alkaraz na servis gem Đokovića, ali uspjeva Srbijanac da osvoji prvi gem na meču.

0:2 - Potvrdio je Alkaraz sigurnim servis gemom prednost koju je napravio već u prvom gemu.

0:1 - BREJK! Gem koji je trajao 14 minuta je završen. Alkaraz je imao pet brejk lopti u ovom gemu i na kraju je uspio oduzeti servis Đokoviću.

15:10 - Počeo je spektakl! Spremite se da uživamo.

15:00 - Igrači su na terenu i zagrijavaju se. Sve je spremno za početak spektakla.

14:55 - Đoković je u Londonu bio prvak sedam puta, te će se u slučaju pobjede izjednačiti s Federerom po broju osvojenih titula, dok je Alkaraz osvojio trofej ovdje prošle godine.