Đoković rutinski protiv Kepfera: Zakazao meč s Cicipasom u četvrtfinalu

Novak Đoković. ITF

S. S.

31.7.2024

Prvi nosilac teniskog turnira na Olimpijskim igrama Novak Đoković ostvario je pobjedu u osmini finala nad teniserom iz Njemačke Dominikom Kepferom.

Inače, Đoković je slavio 2:0 u setovima (7:5, 6:3).

Tako je Đoković nastavio niz rutinskih pobjeda na turniru te još uvijek nema izgubljenog seta.

Bila je ovo druga pobjeda Đokovića protiv Kepfera u isto toliko mečeva

Đoković će u četvrtini finala igrati protiv Stefanosa Cicipasa, koji je savladao u istom terminu Sebastijana Baeza. Rezultat je bio 7:5, 5:1. Cicipas će biti prvi teniser iz Grčke u četvrtfinalu Olimpijskih igara još od 1988. godine.

Ovdje ste mogli da pratite tekstualni prijenos meča Đokovića i Kepfera.

13:41 Kepfer je bio siguran na svom servisu, no nije mogao ostvariti brejk. Đoković je iskoristio prvu meč loptu.

13:38 Sada Kepfer servira za ostanak u meču.

13:35 Kepfer je as udarcem stigao do zaostatka od 4:2. Nije problema imao ni Nole.

13:29 Imao je Đoković šansu i na novom Dominovom servisu, ali preživio je to teniser iz Njemačke. Ipak, Đoković je rutinski osvojio servis i stigao do 4:1.

13:19 Potvrdio je Đoković brejk i došao do 3:0 u drugom setu.

13:12 Silovito je Novak počeo drugi set. Lako je došao do prvog gema, a onda napravio u brejk. Nije imao Kepfer šanse na svojoj servi. Prvo mu je Đoković vratio smeč, a onda poslao nedostižnu bekhend paralelu.

13:03 Služio je servis Noleta, a onda pravi i brejk. Nije izdržao teniser iz Njemačke pritisak i Đoković osvaja prvi set.

12:52 Novak je bio siguran na svom servisu, došao je i do četvrtog asa i osvojio gem. Kepfer je na drugoj strani bio također siguran i došao do 5:5.

12:47 Dosta je riskirao Kepfer na svom servisu, čak je jednom na drugom servisu udarac imao 190 km/h. Teniser iz Njemačke je lako uzeo ovaj gem.

12:42 Đoković se stabilizirao nakon što mu je Dominik napravio brejk. Sada koristi svoj servis.

12:32 Nije se dugo čekalo da teniser iz Njemačke uzvrati. Odmah i on pravi brejk, a onda i koristi svoju servu. Rezultat je 3:3.

12:27 Đoković siguran na svom servisu. Nakon toga Novak je bio sjajan i na servis tenisera iz Njemačke te ga prisilio na greške i iskoristio drugu brejk loptu.

12:17 Đoković dobija prvi gem na svoj servis, a istom mjerom uzvraća Kepfer.

12:12 Počeo je meč.

12:05 Teniseri su izašli na zagrijavanje, meč uskoro počinje.