Šok na Olimpijskim igrama: Alkaraz i Nadal ispali u Parizu

Španski dubl nije izgledao kao u nekim od prethodnih mečeva

Nadal i Alkaraz. Platforma X

31.7.2024

Rafael Nadal i Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) ispali su s Olimpijskih igara, nakon što su poraženi u četvrtfinalu od američkog dubla Ostina Krajičeka (Austin ) i Raživa Rama (Rajeev) rezultatom 2:0, po setovima 2:6, 4:6.

Španski par je već u prvom gemu izgubio svoj servis, a Amerikanci su ga potvrdili već u narednom.

U nastavku seta su Rafa i Karlos ponovo izgubili servis u sedmom gemu te je tada bilo jasno da će izgubiti prvi set.

U drugom setu, obje strane su čuvale svoje servis gemove sve do 9. gema kada su Krajiček i Ram napravili brejk.

Ipak, španski dubl dolazi do dvije brejk prilike u narednom gemu, ali ne uspijevaju oduzeti servis rivalima. Umjesto toga, Amerikanci osvajaju ključni poen i dolaze do pobjede.