Alkaraz izgubio set protiv 186. tenisera svijeta na otvaranju US Opena

Alkaraz i Li Tu. AP Photo/Matt Rourke

S. S.

28.8.2024

Treći reket svijeta Karlos Alkaraz nije briljirao na otvaranju US Opena, no uspio je dođi do pobjede protiv Li Tua, 186. tenisera svijeta.

Interesantno je to da je teniser iz Australije u toku svoje karijere imao pauzu od profesionalnog tenisa od šest godina, tačnije od 2014. do 2020. godine.

Španac je ostvario pobjedu 3:1 u setovima (6:2, 4:6, 6:3, 6:1).

Rutinski je Alkaraz osvojio prvi set i svi su očekivali rutinsku pobjedu, no Australijanac kineskog porijekla se uspio dići u drugom setu. Pri rezultatu 5:4 Li Tu je uspio da napravi brej.

U trećem setu Karlosu je za uzimanje seta bio dovoljan jedan brejk, a onda se igra Australijanca raspala.

Iako Li Tu ima 28 godina on je samo jednom u karijeri uspio da se domogne glavnog žrijeba grend slem turnira i to na Australijen openu, no odmah je poražen u prvoj rundi.