Vlasnički pas ščepao je modrulja koji se prethodno nasukao na plažu na Visu, a kako navodi čitalac portala morski.hr, već je bio uginuo kada ga je pas pronašao.
Morski biolog Petar Kružić rekao je ranije da se rijetko dešava da modrulj zađe u plićak.
- Razloga je puno. Jedno je hranjenje, a drugo je čišćenje od parazita. Isto tako treba imati na umu da je ovo vrijeme kada se modrulji razmnožavaju i ulaze bliže obali - ispričao je Kružić ranije prilikom sličnog događaja
Najviše vremena provodi u otvorenom moru
Modrulj je vrsta morskog psa koja najviše vremena provodi na otvorenom moru i to posebno na južnom Jadranu. Upravo zato se rijetko viđa u blizini obale.
Modrulji mogu biti dugački i do pet metara i jedna su od 29 vrsta morskih pasa koji žive u Jadranskom moru. Ljude rijetko napadaju, ali se smatraju potencijalno opasnim morskim psima.
Spada u ugrožene vrste
- Iako su njihova mrestilišta u otvorenim vodama, opće poznato je da ženke ulaze u plitke vode kako bi se kotile što se odvija najčešće u proljetnim ili letnim mjesecima - ispričao je za morski.hr morski biolog i patobiolog Andrej Gajić.
Uprkos ovakvom očekivanom pojavljivanju modrulja ne postoji nikakav razlog za strah ili paniku ukoliko ih vidite u plićaku. Ulov i uznemiravanje modrulja je strogo zabranjeno u Hrvatskoj.