Košarkaši Njemačke slavili: Aktuelni prvak svijeta upisao prvu pobjedu

Panceri su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 28:21

Njemačka slavila. FIBA

Z. K.

27.7.2024

Košarkaši Njemačke slavili su u prvom meču Olimpijskih igara, pošto su sa ubjedljivih 97:77 pobijedili Japan. Aktuelni šampion svijeta je od samog početka stekao prednost, koja se do kraja samo uvećavala.

Panceri su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 28:21, da bi na poluvremenu otišli sa +8 (52:44). U nastavku su pružili još bolju partiju, te na kraju zasluženo slavili.

Što se košgeterskog učinka tiče, u pobjedničkom timu istakao se Franc Vagner koji je ubacio 22 poena i imao šest skokova. Odličnu partiju pružio je i novi košarkaš Partizana, Isak Bonga.

On je za 20 minuta na parketu ubacio 11 poena i šest skokova. U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Hačimura koji je ostvario dabl-dabl, 20 poena i 10 skokova.

Njemačka će u narednom kolu odmjeriti snage sa Brazilom, dok će Japan na megdan Francuskoj.