Pogledajte gol Demirovića protiv RB Lajpciga

Demirović je bio strijelac za 2:0, nakon kornera. Screenshot

Piše: G. Š.

22.10.2022

Augsburg našeg Ermedina Demirovića je u 11. kola Bundeslige na svom terenu su prokockao visoko vodstvo (3:0) protiv RB Leipziga (3:3). Domaći su poveli u 34. minuti pogotkom Mergima Beriše (Berishe) s bijele tačke, da bi prednost Augsburga udvostručio Ermedin Demirović.

"Zmaj" se sjajno snašao nakon kornera u 51. minuti i zatresao mrežu za 2:0 (asistent Beriša).

Pogodak našeg reprezentativnog napadača pogledajte OVDJE.

Augsburg je u 64. minuti preko Vargasa, ponovo na asistenciju Beriše, povećao vodstvo na 3:0, ali na kraju nije upisao pobjedu.

Od 66. minute tim našeg Demirovića je igrao sa igračem, nakon što je Iago dobio drugi žuti karton.

Andre Silva je potom smanjio na 3:1 (72. minuta), da bi u 89. minut Nkuku (Christophe) poentirao za 3:2, a konačan rezultat postavio je Ramos u sudijskoj nadoknadi vremena

Rezultati 11. kola Bundeslige: Majnc – Keln 5:0, Augsburg – RB Lajpcig 3:3, Hofenhajm – Bajern 0:2, Borusija Dortmund – Stutgart 5:0, Bajer Leverkuzen – Volfsburg 2:2, Frajburg – Vrerder 2:0