Poznato kada Željezničar igra revanš protiv Nefčija, UEFA odredila sudije

Interesantno, trojica sudija ima isto ime

Sa sinoćnje utakmice. N. Šaljić

28.7.2023

Fudbaleri Željezničara i azerbejdžanskog Nefčija remizirali su (2:2) u prvom meču drugog pretkola Konferencijske lige.

Željezničar je na prepunoj Grbavici vodio sve do 95. minute kada je fantastičan pogodak postigao rezervista Rahman Hadžijev.

Ajdin Mulalić je boksovao loptu nakon kornera Nefčija, a ona je kao naručena pala na volej Hadžijeva koji je postigao gol koji se ne daje svaki dan.

Odluka o putniku u treće pretkolo će pasti narednog četvrtka, kada će Nefči ugostiti Željezničar.

Utakmica se igra 3. avgusta s početkom od 19 sati, a UEFA je odredila i sudije.

UEFA odredila sudije. Screenshot

Zanimljivo, sva trojica mađarskih sudija se zove Balaš. Glavni sudija je Balaš Berke (Balasz), a pomoćnici su Buzas i Sert (Szert). Četvrti sudija je Bence Csonka.

Isti dan će još jedan bh. predstavnik igrati revanš utakmicu. Borac će u Banjoj Luci pokušati nadoknaditi zaostatak jednog gola protiv Austrije iz Beča (0:1).

Podsjetimo, Banjalučani su jučer u 94. minuti primili gol, a jedini strijelac u Beču bio je potencijalni bh. reprezentativac Haris Tabaković.