Borac nakon penal-drame pobijedio Egnatiu i prošao u 2. pretkolo Lige prvaka

Detalj s utakmice Egnatia - Borac - Avaz
+5

17.7.2024

Fudbaleri Borca plasirali su se u 2. pretkolo Lige prvaka nakon boljeg izvođenja penala protiv Egnatie rezultatom 4:1, nakon što je 120 minuta revanš susreta završeno rezultatom 2:1 u korist Egnatie (ukupan rezultat 2:2), te će Banjalučani u narednom kolu igrati protiv grčkog PAOK-a.

Utakmica igrana na Elbasan Areni nije baš bila najbolja za neutralne navijače, ali to je i jasno s obzirom na važnost meča i šta je on donosio.

Prvi detalj vrijedan pomena desio se u 12. minuti kada je sudija Fabio Mareska (Maresca) prekinuo nakratko meč zbog skandiranja albanskih navijača. Međutim, vrlo brzo se meč nastavio.

Već u 16. minuti dogodio se šok za Banjalučane. Pukla je odbrana na lijevoj strani, igrači Egnatie su uspjeli da loptu nekako dobace do šesnaesterca i Ibrahimoglua, koji je pogodio i anulirao prednost Borca iz prvog meča.

Ipak, u 30. minuti dolaze Banjalučani do poravnanja na ovom susretu i vraćanja prednosti u dvomeču u svoju korist. U odbrani Egnatie je nastala velika rupa, koju je iskoristio Lukić. Lopta je došla do napadača prvaka BiH, koji je, doduše nakon petljanja, uspio matirati golmana albanskog kluba, uz pomoć defanzivca Malote, jer je nakon njegovog bloka lopta lobovala golmana Šerija (Sherri).

Do kraja prvog dijela su obje ekipe imale priliku doći do novog gola ali nisu uspjeli. Prvo je Lukić zaprijetio glavom nakon dobro centaršuta Kvržića iz slobodnog udarca, da bi nekoliko minuta kasnije Herera (Herrera) spasio Banjalučane izbivši loptu s gol-linije.

Drugo poluvrijeme u većem periodu nije ponudilo mnogo uzbuđenja. Utakmicu je obilježio i veliki broj kartona, pošto italijanski arbitar nije praštao nikakav jači prekršaj.

Međutim, u 80. minuti je Jovo Lukić propustio priliku da riješi pitanje pobjednika, pogodivši vanjsku stranu mreže.

Samo tri minute kasnije stigla je kazna za Banjalučane, a za sve je kriv Herera. Fudbaler Borca se poigravao, te izgubio loptu na centru. Igrači Egnatie krenuli su u napad, te je lopta na kraju uspjela doći do Dukuoa (Doukouo) koji je bio sam u petercu i zakucao loptu u mrežu. Nakon toga nije viđeno mnogo i utakmica je otišla u produžetke.

U prvom produžetku nije viđeno mnogo. Jedino vrijedno spomena je da su Banjalučani završili meč bez trenera kraj terena, jer je Mladen Žižović isključen.

Drugi produžetak, koji je počeo s kašnjenjem zbog problema s mrežom na oba gola, obilježila je prilika sa samog starta. Hasukić je spustio glavom loptu za Kulašina koji je šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

Pošto se u produžecima nije našao pobjednik, onda se pristupilo šutiranju penala.

Tragičar za albanskog prvaka je bio veznjak Aleksi koji je pogodio prečku. Također, golman Borca Šiškovski je odbranio još jedan jedanaesterac.

Banjalučani će u 2. pretkolu Lige prvaka imati znatno teži posao pošto će igrati protiv grčkog PAOK-a, koji će svakako biti veliki favorit za prolazak, ali ovo je i dalje veliki korak ka plasmanu u grupnu fazu nekog od evropskih takmičenja, s obzirom da će imati lakši put do tamo nego da su ispali odmah u 1. pretkolu Lige prvaka.

1:4 - Čavić pogađa za prolazak Borca u 2. pretkolo Lige prvaka!

1:3 - Dva puta je Šiškovski pročitao fudbalera Egnatie.

1:3 - Hasukić se ne da zbuniti.

1:2 - Ibrahimoglu je pogodio za Egnatiu.

0:2 - Siguran je Pejović.

0:1 - PREČKA! Aleksi je promašio penal za Egnatiu

0:1 - Pogađa Herera

FT - Gotovo je! Penali će odlučivati pobjednika i putnika u 2. pretkolo.

120' - Još minut će se igrati u drugom produžetku.

118' - Zamalo da nastane problem za Borac. Ibrahimoglu je pobjegao po lijevoj strani, ubacio loptu, ali nisu igrači Egnatie mogli doći do te lopte.

115' - Bez uzbuđenja, jako smo blizu penala.

112' - Nakon zbunjenosti na obje strane, Kulašin je istrčao po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, ali Šeri reagira ispred Hasukića.

108' - Hasukić je izašao u jedan na jedan situaciju s golmanom, ali je promašio. Ipak, sudija je digao zastavicu.

107' - Hasukić je uspio spustiti loptu za Kulašina, ali nije uspio krilni napadač doći do gola.

106' - Kasnio je početak drugog poluvremena zbog problema s mrežom, ali su uspjeli to riješiti.

HT - Gotov prvi produžetak.

105' - Još dvije minute će se igrati u prvom produžetku.

105' - Nije viđeno mnogo u prvom produžetku.

99' - Lukića je zamijenio Hasukić u redovima Banjalučana.

94' - Trener Borca Mladen Žižović je dobio crveni karton.

91' - Počeli produžeci u Albaniji!

FT - Produžeci nas očekuju u Albaniji!

90+5' - Nova dobra prilika za prvake Albanije. Nakon niza dodavanja šutirao je Ibrahimoglu.

90+4' - Pokušao je Dukuo nakon što je ušao sa lijeve strane, ali odlazi pored gola lopta.

90' - Sedam minuta sudijske nadoknade.

86' - Čavić je zamijenio Vukovića, a Grahovca je zamijenio Pejović.

83' - GOL!!!! Dvije greške Banjalučana ih koštale. Herera je izgubio loptu, Kasa je pronašao saigrača, odbrana Borca je bila razrijeđena, a on pronalazi Dukua koji je bio sam u petercu, te mu je ostao lakši dio posla.

80' - Velika šansa za Borac! Lukić je imao priliku da riješi pitanje ko će u 2. pretkolo Lige prvaka, ali nije imao sreće. Zatresao je mrežu, ali s pogrešne strane.

76' - Novi žuti karton za Borac. Sada ga je dobio Kvržić.

74' - Nemaju rješenje igrači Egnatie za odbranu Borca.

66' - Kulašin je imao dobru priliku, ali je upropastio. Nakon toga je prekinuo kontru i dobio žuti karton.

62' - "Požutio" je i Herera kod Borca. Prekinuo je kontru Egnatie.

60' - Solidan pokušaj Luške, ali odlazi daleko pored gola.

56' - Izmjene na obje strane. Kod Borca su izašli Vranješ i Hrelja, a ušli Čelić i Kulašin. Kod Egnatie izašao Dulise, a ušao Kasa.

54' - Novi karton za Banjalučane. Dobio ga je Grahovac.

52' - Zaprijetili su fudbaleri albanskog prvaka, ali je napad prekinut zbog ofsajda.

50' - Bez većih uzbuđenja u ovim trenucima.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Igrat će se još pet minuta u prvom poluvremenu.

45' - Ponovo dobra prilika za Egnatiu. Lopta je iz kornera prohujala petercom, ali Dukuo i Fangaj kasne.

41' - Vuković šutira s 20-ak metara, ali lopta je išla po sredini gola i to je lako zaustavio golman Egnatie.

40' - Herera spašava Borac! Nakon kornera je Šiškovski "zaplivao", ali igrači Egnatie iz peterca nisu uspjeli šutirati dovoljno dobro, te je Herera izbacio loptu s linije.

36' - Velika šansa za Borac! Kvržić je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, a Lukić je šutirao glavom. Lopta odlazi pored gola.

30' - GOLLL!!! Borac dolazi do poravnanja. Veoma razrijeđena odbrana Egnatie, lopta dolazi do Lukića, on se malo zapetljao, ali njegov šut je uz pomoć bloka Malote lobovao golmana.

23'- Dobra prilika za Ibrahimoglua, mogao je strijelac prvog gola za Egnatiu poduplati. Borac izgleda veoma loše.

22' - Džemaili dobiva karton nakon neopreznog starta. Mareska se razmahao kartonima.

19' - Vranješ dobio žuti karton. Zakasnio je sa klizećim startom.

19' - Prvi pokušaj za Borac! Hrelja je šutirao nakon što je ušao s desne strane, ali slabo je to bilo.

16' - GOLLLL!!!! Kako je pukla odbrana Borca po lijevoj strani. Ibrahimoglu je pogodio i anulirao prednost Banjalučana iz prvog meča.

14' - Vrlo brzo se utakmica nastavila. Mareska je smirio strasti.

12' - Šok u Albaniji! Prekinut je meč. Banjalučani su svi ustali s klupe i pozvali igrače da izađu.

10' - Žuti karton za Savića.

7' - Bez previše opasnosti. Obje ekipe igraju prilično sigurno.

1' - Počeo susret u Albaniji.