KONFERENCIJSKA LIGA

Blamaža "Rođenih" i šamarčina bh. fudbalu: Velež primio petardu u Andori

Ovo je najšokantniji poraz u posljednjim godinama, a i dokaz da bh. fudbal još mora da radi

Detalj s utakmice Inter - Velež - Avaz
Detalj s utakmic Inter - Velež - Avaz
+3

18.7.2024

Fudbaleri Veleža šokantno su poraženi, a može se reći i poniženi na gostovanju kod andorskog Inter Klub d'Eskaldesa rezultatom 5:1, te su tako ispali ukupnim rezultatom 6:2 u 1. pretkolu Konferencijske lige.

Ključni trenutak dogodio se u 39. minuti, nakon čega se čitava utakmica okrenula naopačke za „Rođene“.

Ipak, prvi na susretu su zaprijetili Mostarci. Lopta je došla do Nermina Haskića, koji je s desetak metara šutirao, ali mu je odbranio golman andorskog kluba.

Igra je nakon toga mirovala sve do 39. minute, kada je Pršeš sjajnom loptom proigrao Haskića, koji je srušen u šesnaestercu i dosuđen je penal za Velež. Međutim, Haskić je pogodio stativu i to je preokrenulo tok meča i započelo noćnu moru za mostarski klub.

U 44. minuti je zaspala odbrana Veleža, igrači Intera su dva puta prebacili glavom loptu, a na nju je naletio Lopez, koji je pobjegao svojim čuvarima i onda matirao Osmana Hadžikića.

Samo tri minute kasnije, novi šok za Velež. Ponovo je odbrana Veleža bila itekako zbunjena, a lopta je došla do Lopeza, koji je svojim drugim golom donio veliku prednost andorskom klubu.

„Rođeni“ su ušli mnogo ofanzivnije u drugo poluvrijeme, a to je donijelo rezultat već u 53. kada je nakon dobrog prodora i akcije po lijevo strani Jevtović ubacio, a lopta je došla do Oreča koji je zatresao mrežu.

Međutim, nije dugo sreća trajala za „Rođene“. Samo četiri minute kasnije, njihove nade su ugašene. U sjajnoj utakmici u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača, uspjeli su veoma dobro da izigraju odbranu Veleža i Berlanga je uspio sjajno plasiranim udarcem matirati Hadžikića za kraj svih nada mostarskog kluba i veoma šokantnog poraza.

Potop je upotpunio Berlanga svojim drugim golom za Inter u 84. minuti, dok je za "petardu" u mrežu Veleža pogodio Andreu.

Veležu je sada preostalo da do početka sezone spremaju i pokušaju reorganizirati. Inter Klub d'Eskaldes će na megdan AEK-u u 2. pretkolu Konferencijske lige.

FT - Gotova je patnja za Velež i njihove navijače.

90 +2' - GOL. Nevjerovatno. Peti gol su primili Rođeni.

90' - Igrat će se još četiri minute.

84' - GOL... Berlanga je postigao novi gol za Inter. Ovo je sramota za bh. fudbal.

80' - Ušli smo u sami finiš susreta. Veležu je malo ostalo.

74' - Tražili su igrači Intera penal, ali nije sudija Kijas to dosudio.

69' - Velika šansa za Inter! Feher je ostao sam nakon centaršuta iz slobodnog udarca, ali na sreću Veleža nije se snašao.

66' - Dobar pokušaj Mujana s ivice kaznenog prostora, ali brani golman Intera.

63' - Velika šansa za Inter! Ponovo je ispala odbrana Veleža, a De la Tore je šutirao pored gola.

58' - Izmjena kod Veleža - Lohan je zamijenio Mlinarića.

57' - GOLLL!!! Nije dugo trajala nada za Velež. Sjajna akcija Intera u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača, a završio ju je Berlanga lijepo plasiranim udarcem.

53'- GOLLL!!!!! Oreč je ostao sam u šesnaestercu nakon ubacivanja s lijeve strane. Vraća se Velež u život.

49' - Prvi pokušaj za Velež u drugom dijelu, ali udarac na putu do gola pogađa Jevtovića i odlazi daleko od gola.

46' - Počelo drugo poluvrijeme. Trostruka izmjena kod Veleža izašli su Haskić, Suljić i Haliović, a ušli Mujan, Jevtović i Oreč.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+ 2' - GOLLL!!! Ponovo je Lopez bio strijelac. Penal je ostavio velike posljedice na Veležovim igračima. Napadaču je došla lopta, a on je s 15-ak metara u bliži golmanov ugao sjajno pogodio.

45' - Igrat će se još pet minuta u prvom dijelu.

44' - GOLLLL!!!! Lopez dovodi Inter u prednost. Šta je radila odbrana Veleža sada? Dva igrača su glavom udarila loptu prije nego što je pala Lopezu u noge, koji je bio sam kao duh, a onda je preciznim i jakim udarcem matirao Hadžikića.

39' - Stativa! Haskić pogađa stativu iz penala. Nevjerovatno!

38' - Penal je za Velež! Sjajna lopta Pršeša iz posljednje linije, ubacio se Haskić, neoprezan je bio Feher i srušio ga, dobio je žuti karton zbog toga.

33' - Nova izmjena. Ovaj put je Žan Luk iz Intera napustio teren, a ušao je De la Tore.

29' - Požutio je Mlinarić. Pokušavaju zaprijetiti Andorci, ali nemaju baš previše sreće.

27' - Žuti karton za Halilovića. Krilni napadač je požutio zbog povlačenja.

26' - Trener Veleža Damir Čanadi primoran na izmjenu. Savića je zamijenio Bajrić.

25' - Inter je imao novi korner, a nakon toga je uslijedio oštar centaršut. Međutim, hvata to golman Hadžikić.

20' - Velež je opasniji rival u dosadašnjem dijelu susreta.

13' - Mlinarić je ponovo zaprijetio iz daljine, ali nije uspio napraviti veći problem za suparničkog golmana.

10' - Nakon uvodne velike šanse za Mostarce, nije viđeno mnogo.

2' - Velika šansa za Velež! Jedan od igrača Intera se spetljao i poslao loptu loše prema nazad. To su igrači Veleža presijekli i dodali do Haskića, ali on nije uspio matirati golmana Fernandeza.

1' - Počeo meč u Andori!