WWIN LIGA BIH

Zrinjski trijumfalno započeo sezonu, deklasirali su GOŠK

Zrinjski: Pobjeda u prvom susretu. HŠK Zrinjski

11.8.2024

Fudbaleri Zrinjskog su trijumfalno započeli sezonu u Wwin ligi BiH, nakon što su na gostovanju u Gabeli kod GOŠK-a slavili rezultatom 1:4.

"Plemići" su zbog evropskih obaveza odgodili susret prvog kola protiv Sloge, pa su tako u 2. kolu započeli sezonu.

Počelo je odlično jer jer Abdurahimi doveo Mostarce u 28. minuti, ali je GOŠK izjednačio u 38. minuti preko Ivana Ikića.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, ali u drugom dijelu bio je samo jedan tim na terenu.

Zrinjski je ubacio u brzinu više, pa je već nakon šest minuta Kiš donio novu prednost "Plemićima", dok je Mulahusejnović povisio rezultat deset minuta kasnije.

Pet minuta pred kraj susreta Prskalo je postavio konačan rezultat.

Ovo je bio drugi poraz za GOŠK u ovoj sezoni, dok je Zrinjski započeo pobjedom. Mostarci dočekuju Radnik u sljedećem kolu, dok GOŠK gostuje Sarajevu.