Katastrofa u Banjoj Luci: Borac nakon penala ispao od Ferencvaroša

U Banjoj Luci, kao i u prvom susretu, viđena je prava rovovska bitka i oba tima se nisu previše otvarali prema naprijed

Detalj s meča Borac - Ferencvaroš - Avaz
Detalj s meča Borac - Ferencvaroš  - Avaz
+5

29.8.2024

Fudbaleri banjalučkog Borca ispali su od Ferencvaroša nakon penala iz plej-ofa Evropske lige, te će takmičenje nastaviti u grupnoj fazi Konferncijske lige. Nakon 120 minuta susreta rezultat je glasio 1:1. Ferencvaroš je prošao u Evropsku ligu boljim izvođenjem jedanaesteraca (2:3).

U Banjoj Luci, kao i u prvom susretu, viđena je prava rovovska bitka i oba tima se nisu previše otvarali prema naprijed, ne želivši da dopuste protivnicima da naprave priliku iz kontre i tako dođu do pogotka.

Bolje su Mađari otvorili meč i prijetili preko Aleksandra Pešića. Napadač Ferencvaroša je imao nekoliko prilika u uvodnom dijelu susreta, ali nije uspio da napravi potrebnu razliku.

Prvi pokušaj za Banjalučane je imao Srećković koji je šutirao u 17. minuti, ali njegov udarac po sredini gola lako je odbranio Dibus (Dibusz).

Najbolja prilika za Borac u prvom dijelu došla je u 37. minuti kada je Savić sjajno povukao loptu, pronašao Srećkovića na lijevoj strani, koji je poslao povratnu loptu u sredinu, ali je ponovo reagirao golman Dibus, ovaj put ispred Grahovca.

Na početku drugog dijela, ponovo je Ferencvaroš prvi zaprijetio. Pešić je dočekao loptu na drugoj stativi, ali je loptu poslao preko gola.

Drugo poluvrijeme nije obilovalo značajnim prilikama. Obje ekipe su centaršutevima pokušale pronaći igrače u šesnaestercu i, ma koliko to bile dobre ideje, rijetko koja je rezultirala udarcem, a kamoli golom.

Jedna od najboljih šansi došla je za Ferencvaroš u 71. minuti. Lopta je poslije kornera došla do Sisea (Cisse), ali je on veoma loše reagirao, te mu se od koljeno odbila u petercu i nije je uspio sporvesti u mrežu Banjalučana.

Poslije 90 minuta nije bilo pobjednika, pa je utakmica otišla u produžetke.

Borac je došao u prednost u 103. minuti, kada se nakon jednog kornera nizozemski defanzivac Bart Majers (Meijers) najbolje snašao i ugurao loptu u mrežu Ferencvaroša.

Međutim, na početku drugog produžetka golman Banjalučana, Filip Manojlović, napravio je katastrofalnu grešku. On je loše reagirao na dolazeću loptu, krenuo je ispucati, ali ju je promašio i srušio rivala. Barnabas Varga je preuzeo odgovornost i s bijele tačke pogodio za izjednačenje.

Pošto je i poslije produžetaka bilo neriješeno, penali su odlučivali pobjednika.

Tragičari za Borac su večeras bili Herera (Herrera), Čavić i Grahovac, koji su promašili jedanaesterce u ključnim trenucima i poslali svoj tim u Konferencijsku ligu.

Banjalučani će sutra oko 14 sati saznati svoje rivale u tom takmičenju.

Penali:

0:0 - Herera je poslao loptu visoko preko gola.

0:0 - Manojlović brani Romensu.

1:0 - Kvržić pogađa. Poslao je golmana u pogrešnu stranu.

1:1 - Snažno je šutirao Ben i pogodio. Nije mogao Manojlović ništa tu.

2:1 - Stefan Savić pogađa po sredini.

2:2 - Siguran je i Abu Fani.

2:2 - Promašio je Čavić. Daleko od gola je to otišlo.

2:3 - Ferencvaroš ima meč loptu.

2:3 - Gotovo je! Grahovac je promašio penal. Ferencvaroš ide dalje.

FT - Gotovi su produžeci. Penali će odlučivati pobjednika.

120' - Igrat će se još dvije minute.

115' - Bez pravih prilika nakon pogotka.

111' - GOLLL!!! Varga pogađa s bijele tačke i donosi poravnanje u Banjoj Luci.

109' - Katastrofa u Banjoj Luci! Penal za Ferencvaroš. Golman Manojlović je napravio veliku grešku. Promašio je loptu i potkačio igrača mađarskog tima u šesnaestercu.

106' - Počeo je drugi produžetak.

HT - Kraj prvog produžetka.

105+1' - Nekoliko udaraca na gol su imali fudbaleri Ferencvaroša, ali uspješno se brane Banjalučani.

105' - Minut nadoknade će se igrati.

103' - GOLLLL!!!! Borac vodi u Banjoj Luci. Nakon gužve u šesnaestercu poslije kornera, Majers se najbolje snašao i ugurao loptu u mrežu.

102' - Knester je dobio žuti karton. Povlačio je Hrelju desetak metara, koji mu je bježao u kontru. Pametan potez defanzivca.

98' - Opasno je bilo u šesnaestercu Borca, ali golman Manojlović je smiren i lako zaustavlja taj pokušaj.

91' - Počeli produžeci u Banjoj Luci.

FT - Produžeci u Banjoj Luci!

90+3' - Najbolja šansa na utakmici! Zakarijasen je pobjegao defanzivcima Borca, šutirao glavom poslije slobodnog udarca, ali odlazi pored gola lopta.

90' - Igrat će se još pet minuta u produžecima.

86' - Pihler i Kvržić umjesto Skorupa i Vukčevića kod Borca.

82' - Ben Romadane je šutirao, ali lopta pogađa defanzivca Borca i odlazi preko gola. Bit će korner.

80' - Ušli smo u posljednjih 10 minuta regularnog dijela. Da li ćemo vidjeti pogodak ili idemo u produžetke.

75' - Izlazi Kulašin, a ulazi Hrelja za Borac. S druge strane, nekadašnji reprezentativac Eldar Čivić ulazi umjesto Ramireza.

71' - Spasio se Borac! Na glavu su se bacali da se odbrane. Poslije kornera je lopta došla do Sisea, ali on je ne prima dobro i iz peterca mu bježi lopta.

65' - Pokušao je Savić s 18 metara od gola, ali loše je zahvatio tu loptu i nije ovo bila prevelika opasnost.

60' - Bez pravih prilika u ovih sat vremena. Neizvjesnost na maksimumu u Banjoj Luci.

57' - Dobar centaršut Herere, pokušao je uposliti Lukića, ali otklanja to odbrana mađarskog kluba.

55' - Ponovo je Ferencvaroš opasniji na početku drugog dijela, slično kao i u prvom poluvremenu.

49' - Velika šansa! Pešić je dočekao loptu na drugoj stativi, ali glavom je šalje preko gola Borca.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

Detalj s meča Borac - Ferencvaroš. mondo.ba

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

37' - Opasna prilika za Borac! Savić je povukao loptu, poslao je lijevo za Srećkovića, koji je vraća u sredinu, ali golman Dibuš reagira ispred Grahovca.

34' - Skorup se našao u dobroj poziciji nakon slobodnog udarca, ali je katastrofalno šutirao.

28' - Herera pokušava iz velike udaljenosti, ali brani to golman Ferencvaroša bez većih problema.

27' - Razbudio se Borac u posljednjim minutama, ali i dalje se čeka na ozbiljnu priliku.

23'- Uspijevaju se odbraniti Banjalučani od napada Ferencvaroša. Izgledaju vrlo kompaktno.

17' - Prvi pokušaj Banjalučana. Šutirao je Srećković, ali je lopta išla po sredini gola.

13' - Ponovo Pešić prijeti. Iz prve je šutirao napadač Ferencvaroša, ali odlazi pored gola lopta.

8' - Maiga je prvi igrač koji je požutio. Neoprezan start nad Hererom.

5' - Dobar pokušaj Pešića s dvadesetak metara, ali odlazi lopta pored gola.

1' - Počeo je susret u Banjoj Luci. Borac igra za historijski plasman u Evropsku ligu.