WWIN LIGA BIH

Sarajevo srušilo Borac u Banjoj Luci, bordo tim slavi fantastičnog Gulijašvilija

Despotović je tragičar Banjalučana jer je promašio penal već u 2. minuti utakmice

prije 6 sati 25 minuta

Fudbaleri Sarajeva slavili su na gostovanju kod Borca u jednom od derbija 7. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0.

Utakmica je od samog početka ponudila mnogo uzbuđenja. Već nakon 30-ak sekundi Đorđe Despotović pada u šesnaestercu Sarajeva, a sudija Frano Jelić pokazuje na bijelu tačku.

Jelić je provjerio usporeni snimak, a nakon provjere, loptu je "na kreč“ namjestio Despotović i promašio. Loše je šutirao ofanzivac Borca i loptu poslao visoko iznad prečke.

Kazna za promašaj stigla je u 14. minuti kada je sjajni Giorgi Gulijašvili (Guliashvili) majstorski pogodio iz slobodnog udarca s nekih 30-ak metara od gola.

Sarajevo je u finišu prvog dijela imalo dvije dobre prilike, ali ih nisu iskoristili Karlo Lulić i Amar Beganović. Novu veliku šansu bordo tim imao je u 62. minuti. Nermin Mujkić je bio sam kao duh, ali sa šest metara loše šutira glavom i promašuje veliku šansu!

Fudbalere Sarajeva u narednom kolu dočekuje derbi protiv Željezničara, dok će Borac gostovati Posušju.

Rezultat i strijelac:

Borac – Sarajevo 0:1 (Gulijašvili 14')

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

90' - Šest minuta nadoknade.

86' - Mustafić je dobio žuti karton.

74' - Prečka! Gulijašvili je imao priliku da riješi ovu utakmicu, ali je prečka bila saveznik Borca.

62' - Zicer za Sarajevo! Mujkić je bio sam kao duh, ali sa šest metara loše šutira glavom i promašuje veliku šansu!

60' - Nova izmjena u Sarajevu, Lulić je ustupio svoje mjesto Mustafiću.

55' - Opasan napad Sarajeva, ali je Mejers uspio intervenisati ispred Gulijašvilija.

51' - Despotović je šutirao s nekih 16 metara od gola, ali na visini zadatka je golman gostiju Rockov.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

46' - Nekoliko promjena uoči početka drugog dijela. Hrelja, Srećković i Nikolov u igri kod Borca umjesto Skorupa, Vukčevića i Grahovca. Na drugoj strani Unušić je zamijenio Soldu.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Nova prilika za goste! Jović je prošao Vukčevića dodao do Beganovića koji nije pogodio iz dobre situacije.

44' - Kjeremeh je pokušao zaprijetiti, ali izblokiran je njegov pokušaj.

41' - Sada je Đuričković požutio u gostujućem timu.

40' - Velika šansa za Sarajevo! Gulijašvili je povukao kontru, potom uposlio usamljenog Lulića koji loše šutira s nekih 16 metara od gola.

38' - Drugi žuti karton na ovoj utakmici, sada je u bilježnicu sudije Jelića zapisan Soldo.

31' - Na tribine stadiona u ovim trenucima ulaze Horde zla, najvatreniji navijači Sarajeva.

25' - Prilika za Borac! Savić je centrirao, a Vukčević trese mrežu, ali sa spoljne strane.

14' - GOOOOOOOOOL! Kakav pogodak postiže Gulijašvili, Sarajevo vodi u Banjoj Luci! Majstorija Gruzijca iz slobodnog udarca s nekih 30-ak metara od gola.

9' - Imamo i prvog igrača sa žutim kartonom, dobio ga je Lulić kod gostiju.

2' - Promašaj! Despotović je iznudio penal i promašio ga. Poslao je loptu preko gola!

1' - Penal za Borac! Jelić je pokazao na bijelu tačku, provjerit će se ovo.

1' - Počela je utakmica!

Trener Sarajeva Zoran Zekić napravio je nekoliko promjena za ovaj susret, pa tako od prve minute igraju Mujkić, Lulić, Pavičić i Kjeremeh, dok su na klupi ostali Anđušić, Čelik, Mustafić i Oliveira, koji su bili starteri protiv Posušja.

Čelik je van stroja zbog suspenzije i crvenog kartona zarađenog na prošlom duelu.

Borac: Manojlović, Maijers, Grahovac, Herera, Karolina, Kulašin, Savić, Skorup, Vukčević, Ogrinec i Despotović.

Sarajevo: Rockov, Mujkić, Lulić, Soldo, Gulijašvili, Kjeremeh, Jović, Pavičić, Beganović, Bubanja i Đuričković.

Glavni sudija utakmice je Frano Jelić iz Širokog Brijega, a asistenti su Jure Musa i Damir Lazić. U VAR sobi su Miloš Gigović i Haris Halkić.