Tok utakmice / Široki Brijeg - Sarajevo 3-3

Detalj s utakmice Široki Brijeg - Sarajevo. FK Sarajevo

prije 2 sata 53 minute

Poštovani čitatelji, dobrodšli na tekstualni prijenos posljednjeg duela 9. kola Wwin lige BiH između Širokog Brijega i Sarajeva.

Susret se igra na stadionu Pecara, a glavni arbitar je Dragan Petrović.

Široki Brijeg - Sarajevo 3:3 (Stanić 12', Iličić 79', Tomić 86' / Gulijašvili 44', 48', Đorđević 84')

FT - Gotovo je u Širokom Brijegu.

90+6' - Turkeš je sada asistirao za Oliveiru, ali je sudija svirao ofsajd.

90' - Još pet minuta će se igrati na Pecari.

86' - GOL!!! Novi gol na Pecari. Filip Matić je pogodio glavom nakon asistencije Činedua.

84' - GOL!!! Nevjerovatan pogodak Đorđevića. Fenomenalno je matirao golmana Tomića iz slobodnog udarca iskosa. Sjajno je šutirao i prebacio golmana Širokog Brijega koji nije očekivao da će probati direktno na gol.

79'- GOL! Majstorski pogodak Iličića. Lopta mu je odlično pala na nogu, a fudbaler Širokobriježana je sjajno šutirao i uhvatio nespremnog Rockova.

78' - Velika šansa za Sarajevo! Renan Oliveira je pobjegao odbrani Širokog Brijega, izašao sam pred golmana, ali odbranio je golman Tomić stopostotnu priliku Brazilcu.

73' - VAR je gledao nekoliko minuta ovu situaciju, ali je na kraju presuđen prekršaj.

70' - Pogodio je Oliveira nakon asistencije Turkeša, ali je pogodak poništen zbog prekršaja.

67' - Nova promjena u redovima Sarajeva. Oliveira je zamijenio Mustafića.

66' - Propuštena šansa za Sarajevo! Mustafiću je došla lopta između igrača, ali on je prekasno dodao do Beganovića, koji se okliznuo i tako je propala prilika za bordo tim.

64' - Velika šansa za Mustafića! Došla je lopta do veznjaka Sarajeva, on je šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi pored gola.

58' - Soldo šutirao glavom nakon kornera, ali Tomić to lako hvata.

56' - Imao je dobru priliku Zlomislić nakon kornera. Lopta mu je padala na nogu dok je bio usamljen na pet metara, ali ju je promašio.

55' - Bordo tim ima potpunu kontrolu susreta u ovim trenucima.

48'- GOL!!! Kakva greška odbrane Širokog Brijega! Veoma lošu reakciju je iskoristio Gulijašvili, pobjegao odbrani i matirao golmana Tomića za preokret.

46'- Trener Sarajeva Zoran Zekić je na poluvremenu umjesto Kuprešaka ubacio Turkeša.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Pecari.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme u Širokom Brijegu.

45' - Igrat će se još pet minuta u prvom dijelu.

45' - Veoma loša reakcija Rockova pri istrčavanju. Prilikom hvatanja lopte se i povrijedio Bagarić.

45' - Velika šansa za Sarajevo! Kjeremeh je odličnu loptu poslao na 18 metara. Dotrčava Beganović, ali šalje loptu visoko iznad gola.

43' - GOL!!! Gulijašvili s bijele tačke donosi poravnanje Sarajevu.

42' - Penal za Sarajevo je dosudio Petrović. Oboren je Đuričković u šesnaestercu.

34' - Obje ekipe prave nevjerovatan broj pogrešaka.

31' - Gulijašvili je sada imao priliku iskoristiti gužvu, ali se nije snašao gruzijski ofanzivac.

27' - Nova gužva na travnjaku Pecare. Igrači Sarajeva su tražili penal, ali Petrović ne smatra tako.

20' - Pokušao je Kjeremeh, ali je to bio preslab udarac ofanzivca Sarajeva.

19'- Novi pokušaj Širokobriježana, a u centru pažnje je ponovo bio Bagarić. Ovaj put je odbranio Rockov.

15' - Sa klupe Sarajeva nisu bili sretni zbog odluke Petrovića, pa je jedan od fizioterapeuta kluba dobio crveni karton.

Start Čelika nad Bagarićem. Screenshot

12' - GOL!  Mato Stanić iz penala je doveo Širokobriježane u prednost.

11'- Nakon višeminutne provjere, Petrović je dosudio penal.

7' - VAR provjera penala za Široki Brijeg nakon duela Čelika i Bagarića!

4' - Prvi ozbiljan napad na susretu. Bagarić je pobjegao odbrani Sarajeva i šutirao, ali brani golman Rockov.

1' - Počeo je susret na Pecari.

Sarajevo: Rockov, Kuprešak, Čelik, Đuričković, Soldo, Beganović, Đorđević, Mustafić, Lulić, Kjeremeh, Guliašvili.

Široki Brijeg: T. A. Tomić, Senić, Vučur, Ćorić, Kolarić, M. Stanić, Zlomislić, Taraba, P. Stanić, Bagarić i Lukić.