TEKSTUALNI PRIJENOS

Danska demolirala Njemačku za zlatnu medalju: Hansen odigrao posljednji meč u karijeri

Danska je do finala došla bez poraza, dok je Njemačku jedino savladala Hrvatska, koja je ispala još u grupnoj fazi

Detalj s meča. AP

S. S.

11.8.2024

Rukometaši Danske su osvojili zlato na Olimpijskim igrama u Parizu, i to bez ijednog poraza.

U finalu su savladali Njemačku rezultatom 39:26.

Najefikasniji kod Danske bio je Matijas Gidsel sa 11 golova, sedam je pogodioMagnus Landin Jakobsen, a šest Simon Pitlik.

Kod Njemačke jedini raspoložen bio je Juri Knor sa šest golova.

Ovo je bio posebno emotivan meč za Mikela Hansena, s obzirom na to da je posljednji njegov u karijeri.

Njemačka se držala u igri do rezultata 6:5, a onda im se igra raspala. Tada je Danska napravila seriju 6:0, a Njemačku su koštale brojne izgubljene lopte.

Njemačka je na putu do finala imala samo jedan poraz iz grupne faze, i to protiv reprezentacije Hrvatske.

Bronzanu medalju je ranije osvojila Španija, koja je u meču za treće mjesto savladala Sloveniju.

Tekstualni prijenos ste mogli pratiti na portalu „Avaza“.

Drugo poluvrijeme

60' - Kolbaher još jednom pogodio, a onda smo svjedočili nekoliko minuta bez golova.

56' - Sada pogađa i Emil Jakobsen. Kod Njemačke siguran Vicke.

54' - Ne igra se odbrana više. Pogađa Jorgensen kod Danske

.52' - Juri Knor je jedini raspoložen kod Njemačke. Za Dansku gol postiže Magnus Landin Jakobsen.

50' - Kolbaher još jednom siguran, a onda i Kester. Kod Danske gol postiže nevjerovatni Gidsel.

48' - Gidsel još jednom siguran, a na rekordnih +15 povećava Magnus Landin Jakobsen.

47' - Pitlik povećao prednost na najvećih +14, uzvratio Kolbaher na drugoj strani.

46' - Gidsel ponovo siguran, povećao je prednost na 13 razlike. Njemačka je u dva napada u nizu izgubila loptu.

44' - Kester pogađa na asistenciju Uščinsa. Gidsel siguran kod Danaca.

42' - Dva promašaja Grgića, na drugoj strani Lauge pogađa.

40' - Pogađa Hansen iz sedmerca, na drugoj strani siguran Štajnert.

38' - Grgić spušta loptu na liniju od šest metara i pogađa pivot Kolbaher. Gubi loptu Gidsel nakon toga, a Grgić pogađa. Sada je -11 za Njemačku.

37' - Već tri tajm-auta Njemačke i niti nakon jednog od njih nisu postigli gol. Šut Knora je odbranjen. Gidsel zabija na drugoj strani.

36' - Saugstrup pogađa za +12. Teška situacija za Njemačku, tražili su novi tajm-aut.

35' - Brzi centar Danske i novi gol. Lauge je asistirao, a Jakobsen pogodio. Knor siguran na drugoj strani.

34' - Nova izgubljena lopta Uščinsa i novi gol za Dansku. Sada Gidsel pogađa. Nakon toga siguran i Uščins.

32' - Uščins smanjuje na devet razlike, ali Gidsel odmah uzvraća.

31' - Knor promašuje kod Njemačke, na drugoj strani Pitlik nastavlja gdje je stao u prvom poluvremenu.

31' - Počelo drugo poluvrijeme. Njemačkoj će trebati pravo čudo za preokret.

Mikel Hansen. Platforma X

Prvo poluvrijeme

30' - Završeno je prvo poluvrijeme. Danska je na pragu zlatne medalje.

29' - Sedmerac za Njemačku, koristi ga Grgić.

28' - Nekoliko napada Danske bez gola, no Njemačka to loše koristi. Postigli su samo jedan gol i to preko Uščinsa.

25' - Opet pogađa Danska, ovaj put preko Jorgensena. Njemačka je zatražila novi tajm-aut, no ni to ne daje efekta. Uščins promašuje iz prvog šuta nakon tajm-auta.

23' - Njemački golmani imaju samo dvije odbrane. Knor je pogodio gol kod Njemačke, a Kirkeloke kod Danske.

22' - Knor siguran kod Njemačke, a Lauge na drugoj strani.

21' - Gidsel još jednom siguran. Od Njemačke ništa novo, opet su izgubili loptu, a Pitlik opet pogađa.

19' - Štajnart siguran, asistencija se upisuje Uščinsu. Gidsel siguran kod Danske. Nakon toga Knor pogađa gol za Njemačku.

18' - Uščins je pokušao, no Jorgensen je to blokirao. Gidsel je pogodio za Dansku. Već 14:6.

16' - Pogađa i Mikel Hansen, na drugoj strani griješi Johanes Gola, a to koristi Pitlik. Novi njegov gol.

15' - Hefner je ušutao, no pravo je to išlo u golmana. Lauge na drugoj strani bez problema pogađa. Nakon toga Njemačka prekida seriju od 6:0. Pogodio je Luka Vicke.

13' - Ne pomaže ni tajm-aut. Nova izgubljena lopta Njemačke i ponovo Kirkeloke siguran.

11' - Dvije izgubljene Njemačke koje su rezultirale golovima Danske. Pogodio je Jakobsen, a onda i Kirkeloke. Već je ovo velika prednost, selektor Njemačke traži tajm-aut.

9' - U igri je i Mikel Hansen, koji igra samo kada Danska ima igrača više. Magnus Landin Jakobsen pogađa, Danska koristi brojčanu prednost.

8' - Branio se Mertens iz golmanskog prostora, pa je i on isključen.

7' - Gola gubi loptu, ali Gidsel promašuje. Na drugoj strani isključen Pitlik.

6' - Izborio je Gola sedmerac. Pogađa Marko Grgić. Matijas Gidsel siguran kod Danske.

5' - Renars Uščins pogađa s devet metara. Nije imao Landin šanse. Siguran i Kirkeloke na drugoj strani.

4' - Lukas Mertens pogađa. Mogao bi ovo biti meč s velikim brojem golova. Na drugoj strani ponovo Pitlik pogađa.

3' - Uščins gubi loptu i pogađa Pitlik za Dansku.

3' - Brzo je krenula Danska sa centra i odmah postižu gol. Ovaj put siguran Magnus Landin Jakobsen.

2' - Pogađa Rasmus Lauge za Dansku, na drugoj strani pogađa Johanes Gola.

1' - Počela je borba za zlato.

13:24 Mikel Hansen se danas oprašta od rukometa.

13:20 Njemačka je u polufinalu savladala Španiju rezultatom 25:24, a Danska Sloveniju 31:30.