MASTERS

Đoković "razbio" Argentinca u Parizu, već zna i narednog rivala

U prvom setu se vodila borba dok je Novak igrao pasivno i puštao Ečeverija da igra bez pritiska

Đoković: Sjajan meč. AP

1.11.2023

Novak Đoković pobijedio je Argentinca Tomasa Martina Ečeverija (Thomas Etcheverry) sa 2:0 u 2. kolu Mastersa u Parizu.

Đoković je po setovima bio bolji sa 6:3 i 6:2. Već zna i narednog rivala, a to će biti Nizozemac Talon Grikspor.

Sjajni Novak bio je nerješiva enigma za svog današnjeg protivnika koji nije imao pravi odgovor za njegov odličan servis.

U prvom setu velika borba se vodila sve do rezultata 3:3 kada je Đoković uglavnom igrao pasivno i dopuštao je Argentincu da igra bez pritiska.

To se promijenilo veoma brzo i poslije prvog brejka došao je prvi set, a zatim i još dva gema u drugom i to je bilo dovoljno da se slomi protivnik.

Nakon mini serije i tri vezana gema, Đoković je riješio pitanje pobjednika u današnjem duelu.