US OPEN

Siner se uozbiljio nakon prvog kola i pregazio rivala

Janik Siner. AP

29.8.2024

Janik Siner u drugom kolu nije imao problema kao u prvom, pa je tako prvi prvi teniser svijeta s lakoćom pobijedio Aleksa Mikelsona rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:0, 6:2.

Najviše otpora je Amerikanac pružio u prvom setu, da bi u naredna dva osvojio samo dva gema.

Počelo je s brejkom s obje strane, da bi se ustalio servis kod obojice. Međutim, sredinom prvog sea je došlo do novog niza brejkova, Siner je napravio jedan više i slavio poslije 43 minute igre.

Mikelsonov fokus u drugom setu je u potpunosti pao i Siner je to iskoristio na pravi način. Bez izgubljenog gema je pobijedio u drugom setu, da bi Amerikanac pružao otpor u svega tri gema trećeg seta. Nakon toga je Siner ponovo ubacio u brzinu više i na kraju upisao pobjedu, te se plasirao u 3. kolo.