US OPEN

Siner pobijedio Pola i domaću publiku za četvrtfinale, čeka ga Medvedev

Janik Siner. AP

3.9.2024

Janik Siner (Jannik Sinner) pobijedio je Tomija Pola (Tommy Paul) u vrlo zamornom meču, iako je slavio rezultatom 3:0, po setovima 7:6, 7:6, 6:1.

Italijan nije ljubimac publike koji je bio do prije samo nekoliko sedmica, a za to je zaslužan njegov doping skandal.

Na stadionu "Artur Ashe" igrao je protiv američkog tenisera i razjarene, fanatične njujorške publike koja ne prašta.

Mučio se u prva dva seta Siner. Već u prvom setu Tomi Pol je imao prednost od dva brejka, ali se Italijan uspio vratiti i poslati meč u taj-brejk gdje se bolje snašao.

Drugi set je bio različit, iako je i on otišao u taj-brejk. Naime, u tom dijelu igre viđena je samo jedna brejk prilika, a Italijan je još jednom pokazao zašto je najbolji na svijetu.

Treći set bio je samo formalnost, jer je na terenu postojao samo Siner. Dobio je i taj dio igre Italijan i zakazao sjajan meč u četvrtfinalu sa Danilom Medvedevom.