U 90. minuti postigao gol za velika tri boda u Istanbulu

Višća: Od 12. januara član Trabzonspora. Agencije

Piše: G. Š.

25.1.2022

Nekadašnji naš fudbalski reprezentativac Edin Višća (31) odlučio je veliki derbi 23. kola Superlige Turske Galatasaraj - Trabzonspor 1:2 u 90. minuti i tako otvorio put svom timu do titule prvaka.

Bosanskohercegovački krilni napadač zatresao je mrežu istanbulskog velikana u posljednjoj minuti utakmice i tako kompletirao preokret rezultata. Galatasaraj je poveo u 31. minuti, a gosti su izjednačili šest minuta prije kraja utakmice...

Inače, Višći je to bio prvi gol za Trabzonspor, čiji je član od 12. januara ove godine.

Edin Višća rođen je 17. februara 1990. godine u Olovu. Karijeru je počeo u Budućnosti iz Banovića, odakle je 2009. godine otišao u Željezničar, s kojim je osvojio duplu krunu. S Grbavice je 2011. ostvario transfer u Bašakšehir, gdje je nastupao sve do početka ove godine i izgradio status klupske legende.

Za istanbulski klub je odigrao ukupno 398 utakmica i postigao 110 pogodaka, uz 118 asistencija, a u sezoni 2019./2020. okitio se i šampionskom titulom.

U ovoj takmičarskoj sezoni odigrao je 19 utakmica za Bašakšehir i tri za Trabzon te postigao pet golova, uz devet asistencija. Na terenu je proveo 1.773 minute.

Za reprezentaciju BiH odigrao je 55 utakmica i postigao 10 golova. Oproštaj od našeg državnog tima objavio je u maju prošle godine.